W piątek (16.09) klasa pierwsza technik pojazdów samochodowych wraz z wychowawcą panem Tomaszem Żebrowskim brała udział w rowerowej wycieczce integracyjnej. Było ognisko i pieczone kiełbaski. Humory i pogaoda dopisały.
Więcej zdjęć w galerii.
14.09.2016r.
Od pierwszego dnia chłopcy dostali ciężkie i odpowiedzialne zadania jednocześnie udowadniając, że uczniowie ZST nie mają się czego wstydzić, radzą sobie z najtrudniejszymi zadaniami co potwierdził właściciel firmy, w której odbywają praktyki. Po pracy praktykanci korzystają z lokalnych atrakcji.
Więcej zdjęć w galerii.
12.09.2016r.
"Po bardzo długiej nocy i dniu spędzonym na zwiedzaniu dotarliśmy zmęczeni do miejsca przeznaczenia. W poniedzialek zaczynamy praktyki czekając na kolejne atrakcje w wolnych chwilach". Taką wiadomość otrzymaliśmy od kolejnej już grupy odbywającej staż w Follonice we Włoszech. Początek września, a nasi uczniowie mają przedłużone wakacje, bo jak inaczej okreslić możliwość spędzania czasu w bajecznych Woszech. Tym bardziej, że można się jaszcze wiele ciekawych rzeczy nauczyć.
UWAGA! UWAGA! Wybory do Samorządu!!!
Od dnia 5 wrzesnia (poniedziałek) do 7 września (środa) przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Karteczki z imieniem, nazwiskiem oraz klasą prosimy dostarczyć do sekretariatu. Lista kandydatów ukaże wię w czwartek (8 września). Głosowanie przeprowadzone zostanie w piątek (9 września).
Wiadomość: Laura Sobczyk
UWAGA!
Informujemy, że w styczniu i lutym 2017r. w naszej szkole odbędzie się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w następujących kwalifikacjach:
R.22 - Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu
B.18 - Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich
B.30 - Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej
E.20 - Eksploatacja urządzeń elektronicznych
M.18 - Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych
M.42 - Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
B.21 - Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
B.22 - Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
E.13 - Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
E.15 - Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich
E.16 - Montaż i eksploatacja sieci rozległych
B.5 - Montaż systemów suchej zabudowy
Wszyscy uczniowie i absolwenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu w wybranych z wymienionych kwalifikacji ZOBOWIĄZANI są do złożenia deklaracji do dnia 9 września 2016r.
Deklaracje do pobrania tutaj.
Czwartek (01.09.2016)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Klasy pierwsze spotkanie na sali gimnastycznej godz. 9.00
Spotkanie z wychowawcą
I tp sala nr 10, wych. Tomasz Żebrowski
I td sala nr 29, wych. Honorata Bratkowska
I ak/tb/to sala nr 19, wych. Katarzyna Noczyńska-Droździel
I s/p sala gimnastyczna, wych. Jerzy Szynkiewicz
I mz sala 23, wych. Cezary Szpernalowski
Pozostałe klasy spotkania z wychowawcą w klasach godz. 9.00
II tp sala nr 32,
III tp sala 33,
IV tp sala nr 7,
II te/to sala nr 25,
III te/to czytelnia,
IV te/to sala nr 18,
II tb/ak/td sala nr 8,
III ak/tb sala nr 30,
IV tb/ak sala nr 31,
II s sala w 8,
II m/p sala nr 9,
III s/p sala nr 12,
III mz sala K.
Zachęcamy absolwentów Zasadniczych Szkół Zawodowych do kontynuowania nauki i zdobycia średniego wykształcenia w Liceum dla Dorosłych przy Zespole Szkół Technicznych. Absolwentów ZSZ przyjmujemy do drugiej klasy liceum!
Otrzymaliśmy informację, że list poniższej treści został skierowany przez Polski Związek Niewidowmych do Ministerstwa Edukacji Narodowej:
"PODZIĘKOWANIE POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH dla szczecineckej grupy Uczniów i Nauczycieli Nauki Zawodu
Szanowna Pani Minister,
z wielką przyjemnością i informuję, iż Polski Związek Niewidomych koło w Szczecinku zostało hojnie obdarowane pracą młodzieö' i ich nauczycieli.
Od wielu lat nasza mieści się w świetlicy w samym centrum miasta, w której od zawsze marzyliśmy wykonać gruntowny remont.
Z pomocą przyszła Zespołu Szkół Technicznych w osobach Pań — Danuty Czajkowskiej i Anny Wisłockiej — Bogdanowicz wspierając nas zespołem młodzieży — którzy w ramach praktyk wykonali całą fizycznie trudną pracę.
Kierownik Praktyk Zawodowych Pani Krystyna Leszqrszyn zabezpieczyła ośmioosobową grupę z klas o profilu budowlanym pod okiem nauczycieli zawodu Panów Henryka Sołowiej i Zdzisława Zientary.
Dla Członków Polskiego Związku Niewidomych to szczególne miejsce. Często jedyne, które odwiedzają poza domem, uczestnicząc w czynnościach dnia codziennego.
Dlatego nie wahamy się Prosić Panią Minister by za Jej pośrednictwem docenić szczególny wkład włożony w prace fizyczne i raz jeszcze Serdeczne i Szczególnie PODZIĘKOWAĆ grupie, która przez blisko dwa miesiące była silnie zaangażowana w remont Naszej Świetlicy, w szczególności:
Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych - Danuta Czajkowska, Anna Wisłocka-Bogdanowicz
Kierownik Praktyk Zawodowych - Krystyna Leszczyszyn
Nauczyciele Praktycznej Nauki Zawodu - Zdzisław Zientara, Henryk Sołowiej
Uczniowie:
GRABIEC WIKTOR
MAJ KRZYSZTOF
MARKIEWICZ NORBERT
MATEMISZ MIKOŁAJ
RECHTZIEGEL KAMIL
ZAMŁYŃSKI KRYSTIAN
BYCZEK MATEUSZ
DYDACKI KRZYSZTOF
KUŚMIERZ MARCIN
KAŁACZYŃSKI BARTŁOMIEJ
KOTOWICZ SEBASTIAN
TURSKI PAWEŁ
WALCZAK PIOTR
ZAKRZEWSKI PATRYK
KLIC MATEUSZ
RUMIŃSKI SEBASTIAN
ŚLIWKA PATRYK
TRZASKOWSKI SEBASTIAN
BROWSKI SEBASTIAN
Raz Jeszcze za pośrednictwem Pani Minister prosimy docenić Ogrom Włożonej Pracy i Nieprawdopodobne Efekty Wizualne.
Irena Lisowska - prezes PZN Koło w Szczecinku"
We wtorek 31 maja na strzelnicy sportowej CWZS Zawisza rozegrano centralny finał 55. Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety 2016". W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z całej Polski.
Młodzi strzelcy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów w postawie leżącej (odległość strzelania – 50 m). Głównymi nagrodami finału centralnego były oryginalne Srebrne Muszkiety, stylizowane na historyczną broń. Za zajęcie trzech pierwszych w klasyfikacji zespołowej (oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców) zespoły otrzymały puchary, medale i dyplomy, a zawodnicy i opiekun ponadto upominki indywidualne. Przewidziano także nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w klasyfikacjach indywidualnych. Zawody organizowane były przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność” przy wsparciu i pomocy m.in. Miasta Bydgoszczy i CWZS Zawisza - Klub Strzelecki.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna chłopców zajęła 7 miejsce na ogólnopolskich zawodach strzeleckich w Bydgoszczy.
Indywidualnie chłopcy zajęli:
17 miejsce - Dawid Fic
23 miejsce - Oskar Drewnowski
25 miejsce - Mateusz Cherbetko
Serdecznie gratulujemy.
Więcej zdjęć w galerii.
Już po raz szesnasty Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję „Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
W grudniu 2015 r. nasza szkoła ruszyła z akcją „Góra Grosza”. Zorganizowaliśmy zbiórkę monet o wszystkich nominałach. Akcja ta na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.
Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! Koordynatorem szkolnej akcji był SU pod okiem opiekuna p. Anny Chmura.
Dziękujemy i gratulujemy.
Coraz częściej słyszmy o niezawodnej technice światłowodowej wykorzystywanej między innymi w elektrowniach, łączach telefonicznych oraz o internecie dostarczanym do naszych mieszkań i domów za pomocą światłowodu. Czym tak właściwie jest ten światłowód i dlaczego jest taki niezawodny? Mogli się o tym przekonać uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, którzy we wtorek (17.05) wzięli udział w specjalnych zajęciach przygotowanych dla nich przez firmę Gawex Media.
We wtorek (17.05) o godzinie 9:00 w jednej z sal w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku rozpoczęła się lekcja pokazowa poświęcona technologii światłowodowej. W tym czasie uczniowie klas o profilach elektronicznych mogli w praktyczny sposób poznać tą jedną z najnowocześniejszych technologii. Wszystko odbyło się w ramach współpracy szkoły oraz firmy Gawex Media, która właśnie instaluje światłowody w tej placówce.
Podczas trwającej nieco ponad godzinę lekcji uczniowie usłyszeli czym jest światłowód i jak ta technologia się rozwija. Następnie wszyscy chętni mogli na własne oczy zobaczyć, jak pracownicy Gawexu wykonują poszczególne etapy budowy światłowodu. Dla tych, którzy szczególnie interesują się elektrotechniką była możliwość, aby samemu spróbować swoich sił przy tworzeniu takiego kabla. Uczniowie bardzo chętnie angażowali się w zajęcia, dopytując i próbując dowiedzieć się jak najwięcej na temat światłowodów. Niektórzy z nich już teraz zapowiadali chęć pracy przy tej technologii w przyszłości.
Wiecej zdjęć w galerii.
W sobotę, 21 maja Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku zaprosił wszystkich gimnazjalistów oraz mieszkańców pobliskiego osiedla Koszalińska na „Dni Otwarte” połączone z wystawą zabytkowych samochodów i motocykli. Podczas „Dni Otwartych” szkoły gospodarze przygotowali dla swoich gości m.in. prezentację przyszłorocznej oferty edukacyjnej, a także ekspozycję ciekawych pojazdów „z duszą”.
A wśród nich samochody pamiętające czasy przedwojenne, jak np. Ford T z 1921 roku po modele bardziej współczesne: fiaty, garbusy, wołgi, ople, citroeny i inne. – Część modeli jest własnością kolekcjonerów ze Szczecinka, inne przyjechały do nas na tę okazję spoza terenu miasta: z Białogardu, z Koszalina czy ze Słupska – powiedział Michał Kosiłowicz, nauczyciel ZST w Szczecinku. - Podobnie jeśli chodzi o zabytkowe motocykle. Najstarszy akurat należy do mnie. To wersja wojskowa Harley’a Davidson’a z 1942 roku. Jest też Junak, Jawa, Romety – z lat 60-tych i bardziej współczesne. Prezentujemy też oprócz tego naszego, wyremontowanego na warsztatach szkolnych Ursusa. Te modele były produkowane w Polsce od czasów powojennych. Ciekawa jest procedura odpalania tego pojazdu. Trzeba go najpierw podgrzać palnikiem przez kilkanaście minut, a potem odpalić ręcznie za pomocą kierownicy.
Cel pikniku był jeden – przyciągnięcie jak największej liczby zaciekawionych ofertą szkoły gimnazjalistów. Specjalnie po to, otwarte zostały szkolne warsztaty, gdzie trwała wystawa sprzętu diagnostycznego. Na stoiskach przygotowano też interaktywne prezentacje kierunków takich, jak technik technologii drewna czy klasy, w której kształcenie będzie ukierunkowane na zgłębianie wiedzy z zakresu OZE. Do tego wszystkiego na każdego uczestnika pikniku czekały liczne konkursy, domowe ciasto oraz pyszne pieczone kiełbaski.
Pochodzenie tekstu: www.temat.net
Więcej zdjęć w galerii.
Tematyka, którą podejmujemy w trakcie konferencji, spotkania branżystów z całego kraju, to ogromny segment ochrony naturalnego środowiska człowieka. Chcemy wskazać na wszelkie możliwości zapobiegania trucia atmosfery, naszego otoczenia, marnotrawstwa. Mało tego, chcemy też nawiązać współpracę z Zespołem Szkół Technicznych w Szczecinku, który będzie kształcić przyszłych specjalistów w tej branży – mówi Władysław Urbański, Prezes Krajowego Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji z siedzibą w Szczecinku.
W dniach 21 i 22 maja w Szczecinku odbywa się pierwsza Ogólnopolska Konferencja pn. „Ochrona środowiska w chłodnictwie, klimatyzacji i systemach pomp ciepła”. Podczas wydarzenia został również podpisany list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych, a Krajowym Centrum Innowacji w Szczecinku umożliwiający uczniom szkoły odbywanie praktyk na terenie firmy. Na rzecz szkoły przekazano także czek opiewający na 20 tysięcy złotych, który wykorzystany zostanie na zakup pomocy dydaktycznych.
Uznając potrzebę daleko idącej lokalnej współpracy dążyć będziemy do postrzegania naszego regionu, jako ważnego w Polsce ośrodka rozwijającego ideę ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz promującego energię odnawialną. Pragnąc przyczynić się do stworzenia na terenie Powiatu Szczecineckiego warunków sprzyjających racjonalizacji zużycia energii i propagowania działań , których celem będzie ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, decydujemy się na nawiązanie współpracy i stymulowanie lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć gospodarczych, wymianę doświadczeń i kontaktów, organizację szkoleń oraz kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego otwartego na sugestie pracodawców, dostosowanego do potrzeb rynku pracy – zapisano w preambule listu intencyjnego, deklaracji współpracy Zespołu Szkół Technicznych i KCICiK. Dokument ten został podpisany dzisiaj 21 maja w trakcie konferencji, a jego depozytariuszem jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.
W konferencji udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji centralnej, samorządów terytorialnych oraz firm zrzeszonych w Krajowym Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji. Drugiego dnia konferencji zaplanowano m.in. rejs statkiem po jeziorze Trzesiecko, co ma ścisły związek z promocją naszego miasta.
Pochodzenie tekstu: gawex.pl
Dzisiaj (17.05.2016 r.) na Miejskiej Strzelnicy Sportowej odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie "O Srebrne Muszkiety". Młodzież walczyła o udział w zawodach ogólnopolskich. Taki przywilej uzyskała nasza drużyna w składzie: Oskar Drewnowski, Dawid Fic i Mateusz Cherbetko.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów 30 maja w Bydgoszczy na zawodach ogólnopolskich.
zdj. M. Iwanek
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Zapraszamy na Dzień Otwarty połączony z wystawą pojazdów zabytkowych, który odbędzie się w najbliższą sobotę (21.05) o godz. 10.00.
Trwa rekrutacja do Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. Dzięki gościności Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior oraz przy współpracy z SAPiKiem, we wtorek (10.05) w godzinach południowych, zorganizowaliśmy plenerową imprezę promującą naszą szkołę. Młodzież szkół gimnazjalnych uczestniczyła w „Pikniku zawodowców”, podczas którego promowane były techniczne i zawodowe kierunki kształcenia.
- To pierwsza taka otwarta impreza, na której chcemy trochę opowiedzieć młodzieży o naszej ofercie edukacyjnej i o tym, co poza konkretną nauką zawodu, jeszcze szkoła oferuje – powiedziała Danuta Czajkowska, dyrektor ZST w Szczecinku. – Chcemy też poinformować wszystkich, że od września ruszamy z budową Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji. O inwestycji opowiemy podczas Dni Otwartych szkoły, które odbędą się 21 maja.
- Co przygotowaliśmy dzisiaj? Nasi uczniowie przygotowali stanowiska, na których odbywają się rozmaite prezentacje – dodała pani dyrektor. - Robimy wszystko, aby pokazać gimnazjalistom, że wybór kierunków technicznych jest naprawdę warty przemyślenia. Uczniowie sami też wiedzą, że skończenie kierunków technicznych daje więcej możliwości na rynku pracy. Jest łatwiej o pracę niż na przykład po samym ogólniaku.
Jak wyjawiła dyrektor, podczas pikniku promowane były takie kierunki, jak technik technologii drewna, budownictwa, architektury krajobrazu, mechanika pojazdów, elektronika czy energia odnawialna. – Oczywiście szkoła zawodowa również jest w naszej ofercie – zaznaczyła Danuta Czajkowska. – Myślę, że dzisiejsza impreza jest ciekawa, bo połączona z możliwością zwiedzenia CEEiRJ. Mamy też przygotowanych wiele konkursów, których rozstrzygnięcie nastąpi podczas Dni Otwartych. Na nasze zaproszenie odpowiedziały zarówno gimnazja ze Szczecinka, jak i spoza miasta.
Więcej zdjęć w galerii.
Kolejny już wyjazd uczniów na praktyki zagraniczne dobiegł końca. Uczniowie, podobnie jak poprzednio, wrócili pełni wrażeń i z sukcesami zawodowymi. Po raz kolejny udowwodnili, że kształcenie w naszej szkole jest na bardzo wysokim poziomie i jest dostosowanie do potrzeb rynku pracy. Nasi absolwenci kończąc szkołę stają się pełnowartościowymi pracownikami.
Więcej zdjęć w galerii.
„Wielokulturowość i mowa nienawiści" były tematem konferencji naukowo – profilaktycznej, która odbyła się 26.04.2016r. w Zespole Szkół Technicznych. Przedsięwzięcie zorganizowano przy współpracy z PSSE w Szczecinku, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Powiatowej Komendy Policji. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na zjawisko mowy nienawiści i hejtingu w Internecie,
a przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak im przeciwdziałać, aby zapobiec ich często tragicznych w skutkach konsekwencjom? Ponadto przybliżenie młodzieży zagadnień wielokulturowości w Europie, wolnej seksualności, a także przestępstw popełnianych z nienawiści. Adresatami konferencji była młodzież ostatnich klas gimnazjalnych nie tylko ze szczecineckich szkół, ale również z powiatu. Spotkanie opierało się głównie na prelekcjach i prezentacjach multimedialnych. Prelegentami byli: p. Adam Łabęcki, który omówił zagadnie „Wielokulturowej Europy”, następnie p. Agnieszka Tummel przedstawiła problem „Mowa nienawiści i heating w Internecie”. Starszy aspirant Ilona Janczak przybliżyła temat „Przestępstwa z nienawiści”, ostatnim punktem konferencji była prezentacja p. Izabeli Jadwiżyc dotycząca problematyki „Wolna seksualność”. Czas umilały nam występy artystyczne młodzieży ZST: Jagody Piekarz, Sandry Kubów, Klaudii Kędziory, Kacpra Dziadkowiaka, Marka Perłowskiego, Michała Mikołajczyka. Opiekunem grupy była p. Katarzyna Noczyńska- Droździel. Nad całością przygotowań konferencji czuwała p. Beata Pawlewicz – pedagog szkolny.
Mamy nadzieję, że tak liczne przybycie gimnazjalistów świadczy o zainteresowaniu tematyką i dało początek do dyskusji i refleksji.
Więcej zdjęć w galerii.
Grupa uczniów z klasy 4 TP pod opieką pana mgr inż. Tomasza Żebrowskiego zwiedziła zakład WZ Eurocopert w Szczecinku.
Uczniowie w trakcie wycieczki zapoznali się z technologią produkcji kopert jak również mogli dowiedzieć się jaka jest specyfika pracy na stanowisku mechanik maszyn rolowych wykorzystywanych w procesie produkcji kopert.
Uczniowie zwiedzili dodatkowo warsztaty mechaniczne na terenie firmy. Warsztaty stanowią zaplecze techniczne służące do konserwacji, napraw, czy modernizacji maszyn.
Z uwagi na unowocześnianie parku maszynowego i zwiększanie skali produkcji firma WZ Eurocopert poszukuje pracowników na stanowisko mechanik ustawiacz maszyn - o czym uczniowie zostali poinformowani.
Szczególnie ciekawym punktem w trakcie zwiedzania zakładu był oddany do użytku w grudniu bardzo nowoczesny magazyn wysokiego składowania, gdzie wózki widłowe niemalże same mogą poruszać się między regałami. Jest to możliwe dzięki zamontowanej w podłodze linii indukcyjnej, transponderom i połączonym z WMS (warehouse managing system) systemem kodów kreskowych dzięki którym wózek lokalizuje swoje aktualne położenie i optymalizuje zadaną prace.
Więcej zdjęć w galerii.
Za nami już siódma edycja konkursu czytania na głos prozy anglojęzycznej pod angielską nazwą Reading Out Loud Competition. 20 kwietnia br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję zmierzyć się w zaprezentowaniu swoich umiejętności lektorskich w konkursie czytania na głos. Uczestnicy konkursu odczytywali fragment prozy wybrany pod kątem tegorocznego hasła: ‘Recipe for Life’, w którym mogliśmy usłyszeć przepis na życie bohatera danej powieści.
Atmosfera konkursu była jak zwykle niepowtarzalna i przyjazna. W kameralnej oprawie nauczyciele i uczniowie odsłuchali 18 fragmentów utworów, a szanowne jury (Anna Łągwa, Piotr Łoza, Tony Machalski) wyłoniło 6 laureatów:
1. Anna Bloem – STO J. Gino:The man who planted trees
2. Marta Kot – I LO im. Ks.Elżbiety T. Pratchett: Maskerade
3. Sebastian Kanecki – I LO im. Ks.Elżbiety G. Orwell: Animal Farm
4. Wiktoria Worakomska – I LO im. Ks.Elżbiety J. Green: Looking for Alaska
5. Aleksandra Jakubiec – ZS im. KEN M. Berry: Recipe for life
6. Krystian Walczak – ZS nr 6 Ri. Baudler: The Secrets of Being Happy-The Meaning of Life
Za zorganizowanie konkursu i utworzenie puli nagród dziękujemy Sapikowi, firmie Aquatur, wydawnictwu Macmillan, Nadleśnictwu Szczecinek oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół Technicznych.
Magdalena Dawcewicz (nauczyciel języka angielskiego)
Więcej zdjęć w galerii.
Po majówce bedzie obowiązywał nowy plan lekcji, który już dziś uczniowie uczący się na Koszalińskiej mogą podajrzeć w swojej zakładce "Plan lekcji Koszalińska", natomiast uczniowie i nauczyciele z Artyleryjskiej plan w zakładce będą mieli dostępny po 29 kwietnia, a dziś można go podejrzeć w linkach poniżej:
01.05.2016_-_Artyleryjska_-_plan_lekcji_poszczegolnych_klas.pdf
01.05.2016_-_Artyleryjska_-_plan_lekcji_poszczegolnych_nauczycieli.pdf