Rekrutacja 2024/2025

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym, a także terminy składania dokumentów do oddziałów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych:

Termin w rekrutacji zasadniczej

Rodzaj czynności

od 10 maja 2024 r.

do 14 czerwca 2024 r.

do 5 lipca 2024 r.

do godz. 15.00

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty

12 lipca 2024 r. godz. 12.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

od 12 lipca 2024 r.

do 17 lipca 2024 r.

do godz. 15.00

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz do kierowania pojazdami lub o braku przeciwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

18 lipca 2024 r. godz. 12.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych