Szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest powiat szczecinecki przygotowały dla absolwentów gimnazjów niezwykle ciekawą i bogatą ofertę edukacyjną. W szczecineckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety, Zespole Szkół Nr 1 im. KEN, Zespole Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV, Zespole Szkół Nr 3, Zespole Szkół Nr 5, Zespole Szkół Nr 6 im. St. Staszica oraz w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze, czekają wyjątkowe kierunki, które przygotują kandydatów na studia wyższe lub świetnych fachowców w różnych zawodach.
Po lekcjach czekają na Was doskonałe warunki do rozwijania swoich zainteresowań i kultury fizycznej oraz ... niezapomniane przygody!
Oferty edukacyjne poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych dostępne są w Informatorze poniżej oraz na stronach internetowych placówek. Zapraszamy!
W sobotę 21 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Szczecinku odbył się IV Powiatowy Maraton Matematyczny. W tym roku udział w nim wzięło 6 uczniów naszej szkoły:
1. Anna Jabłońska z kl. III TZBb – TZD;
2. Katarzyna Nadarzyńska z kl. IV TZBb;
3. Agnieszka Jankowska z kl. II TZAK;
4. Kamila Hryszkiewicz z kl. II TZAK;
5. Paulina Juhnka z kl. II TZAK;
6. Łukasz Czyżewski z kl. III TZBa.
Po 7 godzinach ciężkich zmagań z matematyką czworo uczniów zostało nagrodzonych za swoje wyniki:
Łukasz Czyżewski, który zajął I miejsce w kategorii technikum;
Katarzyna Nadarzyńska, która zajęła II miejsce w kategorii technikum;
Anna Jabłońska, która zajęła III miejsce w kategorii technikum;
Agnieszka Jankowska, która zajęła V miejsce w kategorii technikum.
Opiekunem wszystkich uczniów jest pani Katarzyna Pach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
We wtorek 20.03.2012 roku naszą szkołę odwiedził na zaproszenie pani Arleny Różewickiej- pan dr Tomasz Skonieczny, który przeprowadził przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej bezpłatne lekcje z historii najnowszej na temat:
„ W samo południe”- wybory 4 czerwca 1989r.
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W poniedziałek 5.03.2012 r. 21-osobowa grupa uczniów klas 2 i 3 Technikum pod opieką mgr Justyny Groblewskiej udała się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "ATUT".
Spotkanie zainicjowano w ramach realizacji programu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń". Wizyta ta została podzielona na dwie części - w pierwszej nasi uczniowie mieli szansę wczuć się w
sytuację, w jakiej znajdują się Podopieczni Warsztatów przez udział w zadaniach zainicjowanych przez Terapeutki Warsztatów. Druga część spotkania to już zwiedzanie różnych pracowni, w których pracują
Podopieczni Warsztatów Terapii, m.in. multimedialnej, dziewiarskiej, garncarskiej, stolarskiej i sali rehabilitacyjnej.
Niemal 70 lat temu, w marcu 1945 r. żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego na ulicach Białegostoku rozlepiali plakaty, na których można było przeczytać: „Wołamy do wszystkich narodów świata! […] Nie pozwólcie ażeby NKWD na rozkaz Stalina przeprowadzało masowe aresztowania! Nie pozwólcie wywozić Polaków na Sybir! Nie pozwólcie czerwonym oprawcom gwałcić nasze dzieci i kobiety! Nie pozwólcie mordować Polaków, a mienie ich grabić!” Niestety, wolny świat był głuchy na wołanie narodów uciemiężonych przez komunistyczną dyktaturę. Polacy mogli bronić się tylko sami. Do walki stanęły więc tysiące żołnierzy podziemnej Polski – bohaterów II konspiracji. W skrajnie niesprzyjających warunkach, oskarżani o zdradę narodu, często opuszczeni przez najbliższych i współpracowników, WYKLĘCI – trwali w oporze. Płacili za to wysoką cenę – trafiali na wiele lat do więzienia, znajdowali śmierć podczas walki lub z mocy wyroku komunistycznego wymiaru sprawiedliwości. Część z nich nie ma nawet własnych grobów. Jednak najwyższą karą, jaką postanowiono wymierzyć WYKLĘTYM, była anatema, zniesławienie i zapomnienie. Polska odzyskała niepodległość w 1989 r., jednak o pamięć o WYKLĘTYCH trzeba było walczyć przez następne lata. Symbolicznym i ostatecznym przywróceniem im należnej czci było ogłoszenie w roku ubiegłym dnia 1 marca świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego (po raz czwarty) zmierzyli się z materią technologii informacyjnej i ze sobą. Tegoroczną nowością był udział uczniów z odległych zakątków województwa zachodniopomorskiego
Zespół Szkół Nr 3 w Szczecinku reprezentował uczeń klasy II bTB Marcin Obłoza. Gratulujemy!
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
23.02.2012r. do szkoły przybyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Celem było spotkanie z uczniami 7 klas n/t problemu wykluczenia społecznego.
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
20.02.2012r. uczniowie szkoły spotkali się z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Spotkanie dotyczyło problemu repatriantów i uchodźców, a było zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”.
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
20.02.2012r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie ze znana aktorka – Magdaleną Zawadzką. Niezapomniana „Basia” z serialu „Przygody Pana Michała” promowała swoją książkę pt. „Gustaw i ja”. Podczas spotkania można było nabyć książkę oraz otrzymać autograf autorki.
Małgorzata Witkowska
Dnia 06 lutego 2012 w Zespole Szkół Nr 3 w Szczecinku gościliśmy przedstawicieli firmy Microsoft: Michała Wąsowicza i Mateusza Żarkowskiego.(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Dnia 30 lutego 2012 lic. th. Adam Łabęcki wygłosił wykład multimedialny poświęcony tematyce sekt"
Wykładu wysłuchali uczniowie ośmiu klas technikum wraz z nauczycielami.
Podjęta tematyka dotyczyła bezpieczeństwa w kontaktach międzyludzkich i zagrozenia psychomanipulacją.
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W roku szkolnym 2011/2012 Zespół Szkół Nr 3 w Szczecinku bierze udział w programie edukacyjnym WSiP i Microsoft. Koordynatorem szkolnym projektu jest Adam Łabęcki
Dnia 30 listopada 2011 odbyły się eliminacje szkolne 1 etapu Powiatowego Konkursu Informatycznego.
W roku szkolnym 2011/2012 do rozwiązywania testu przystąpiło dwanaście osób.
Zwyciężył uczeń klasy II TZB/D Marcin Obłoza, który zdobył 15 punktów i rozwiązał test najszybciej.
Zespół Szkół Nr 3 w Szczecinku bierze udział w akcji z SANEPID w Szczecinku.
(Zdjęcia w zakładce video).
W sobotę uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Nr 3 w Szczecinku bawili się hucznie na swoim najważniejszym balu czyli Studniówce.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie polonezem i życzeniami Pani Dyrektor.
Wychowawcy w imieniu klas trzecich przekazali swoim wychowankom koniczynki na szczęście. Bal trwał do białego rana.
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W ostatnich dniach uczniowie przynieśli nam chwałę na niwie sportowej i ogólnokształcącej.
Drużyna chłopców zajęła II miejsce w III Otwartym Turnieju Unihokeja pod patronatem Posła na Sejm RP Wiesława Suchowiejko, a uczeń Łukasz Czyżewski zajął również II miejsce w etapie rejonowym
XX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego spotkali sie na uroczystym apelu wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pani dyrektor Ewa Grunt przypomniała historię roku 1981 i podzieliła się własnymi doświadczeniami z tamtego okresu.
Na końcu apelu wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy ofiary tamtych strasznych dni. (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W dniu 24.11.2011 w Zespole Szkół Nr 3 odbyło się szkolenie w zakresie poznania materiałów i technologii wznoszenia budynków
w systemie YTONG. Szkolenie składało się z części teoretycznej w formie prezentacji i wykładu oraz praktycznego wykonania ścian
z bloczków, przy użyciu specjalistycznego sprzętu i narzędzi.
Uczestnicy szkolenia (42 uczniów i 3 nauczycieli) otrzymali zaświadczenia z firmy YTONG.
Uczniowie wszystkich klas IV w dniach 22-24 listopada wzięli udział w próbnej maturze przygotowanej przez wydawnictwo "OPERON".
(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Dnia 10 listopada 2011r. w Zespole Szkół Nr 3 w Szczecinku odbył się uroczysty apel z okazji
Narodowego Święta Niepodległości.
W apelu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.