W dniach od 17 do 23 października uczniowie współpracujący w roku szkolnym 2009/2010 z Fundacją Dziewczynka z zapałkami wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Wyjazd był dla nich nagrodą za całoroczną współpracą z Fundacją. Wycieczkę poprzedziła akcja przeprowadzona w supermarkecie Kaufland, w czasie której wolontariusze pomagali klientom sklepu pakować zakupy. Wycieczka obfitowała w różne atrakcje: spacer ulicą Piotrowską, wizytę w EKSPERYMENTARIUM i w aquaparku, zajęcia w szkole tańca, ściankę wspinaczkową, jazdę konną, seans filmu „Śluby panieńskie”, trening MMA oraz zwiedzanie największego cmentarza żydowskiego w Europie i koncert w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W dniu 13 października w Zespole Szkół Nr 3 w Szczecinku odbył się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali uroczysty apel z elementani poezji oraz muzyki. Dyrektor Ewa Grunt złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta.(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W dniu 10.10.2010 - Dzień Papieski ośmioro wolontariuszy naszej szkoły brało udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zbiórka była przeprowadzana przy parafii św. Krzysztofa w Szczecinku a patronował jej oddział Caritas parafii. Wolontariusze to kandydaci do Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Nr 3.
W dniu 2.10.2010 w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinku odbył się konkurs "Z(O)rientowany Matematyk". Nasza drużyna w składzie: Anna Jabłońska, Łukasz Czyżewski i Sebastian Bieguński zajeła 3 miejsce.
W dniach od 20.09.2010 do 10.10.2010 uczniowie naszej szkoły biorą udział w Loteriadzie Szczecineckiej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku.Celem projektu jest aktywizacja społeczna uczniów w dziedzinie budowania postaw obywatelskich u młodzieży poprzez włączenie ich do pozyskiwania środków na finansowanie własnych pomysłów.
W dniach 23-27 09. 2010 r. najlepsi uczniowie z naszego powiatu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Organizatorem wycieczki było Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Temat wycieczki "Szlifujemy nasze diamenty".
Z naszej szkoły troje uczniów wzięło również udział w wycieczce. Byli to: Łukasz Czyżewski, Anna Jabłońska, Justyna Trzepałka. (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Regulamin konkursu zamieszczono na stronie internetowej http://przyrodautwoichdrzwi.pl/
Zdjęcia przyrodnicze o wymiarach 15x21 lub większe oraz filmy kręcone telefonem komórkowym należy dostarczyć do szkoły przed 10 -tym października 2010 roku" do panów: Adama Łabęckiego, Pawła Rybaka i Marka Iwanka.
W piatek 17 września w ramach ogólnoświatowej kampani na rzecz czystego środowiska uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 porządkowali tereny zielone szkoły i jej okolicę.
Na stronie Zespołu Szkół Nr3 został opublikowany aktualny plan lekcji wszystkich klas.
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny 20010/2011.
W dniu dzisiejszym Dyrekcja, pracownicy szkoły oraz uczniowie zakończyli uroczyście rok szkolny 2009/2010. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Uroczystości 700-lecia Szczecinka uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 uczcili podczas uroczystego przemarszu jako grupa Żydów Szczecineckich. Nasza szkoła wystawiła również drużynę łuczniczą która zdobyła Puchar 700-lecia w zawodach międzyszkolnych. (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W piątek 11 czerwca na terenie naszej szkoły odbyło się po raz drugi Święto ulicy Artyleryjskiej. (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Dnia 8 czerwca 2010 r. od godziny 16 na boisku Zespołu Szkół Nr 3 w Szczecinku odbył się Festyn Średniowieczny z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka. Został on zorganizowany z myślą o dzieciach ze szczecineckich świetlic środowiskowych.
W programie festynu obok gier i zabaw plebejskich, które poprowadzili p. Bernadetta Mikrut i p. Cezary Szpernalowski – nauczyciele z ZS nr 3 znalazła się prezentacja średniowiecznych warsztatów tkackich oraz nauka tkania krajek tabliczkowych i wyplatania liny. Dzieci miały także możliwość spotkania się z członkami nowo powstającego szczecineckiego bractwa rycerskiego i spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Ponadto uczestnicy festynu mogli podziwiać tańce średniowieczne w wykonaniu członków zespołu „Bardko. Mali mieszczanie – Wielcy historycy”. Zespół ten powstał z myślą uświetnienia obchodów 700 - lecia naszego miasta.
Nie zapomniano także o poczęstunku przy grilu, nad którym bacznie czuwał p. Adam Łabęcki – nauczyciel z ZS nr 3.
Imprezę zorganizowało Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Nr 3, którego opiekunem jest p. Anna Wachowiak – nauczycielka wraz ze szczecineckim Funduszem Tratwa i z jego ramienia p. Agnieszka Piskozub – Rynkiewicz.
Sponsoringiem imprezy zajęła się Fundacja „Dziewczynka z zapałkami” i była ona odpowiedzią na prężną współpracę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas z fundacją.
Radości dzieci nie było końca. Każde dziecko na zakończenie spotkania, jakże bardzo integrującego małych mieszkańców naszego grodu zostało obdarowane słodyczami i zabawkami. Natomiast każda świetlica otrzymała certyfikat potwierdzający udział w warsztatach średniowiecznych.
Jak co roku w ramach Powiatowego Programu Pracy z Uczniem Zdolnym „ Już dziś pomyśl o jutrze” uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w laboratoriach na Politechnice Koszalińskiej. W dniu 14.05.2010 uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinku odwiedzili Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Wydział Mechaniczny na Politechnice Koszalińskiej.Uczniowie zwiedzili laboratorium Techniki Budowlanej, które jest samodzielną między katedralną jednostką organizacyjną na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. W jego skład wchodzi kilka pracowni: Pracownia Badań Materiałów Budowlanych, Pracownia Badań Betonów, Pracownia Badań fizyko-chemicznych, Pracownia Badań fizycznych, Pracownia Badań Materiałów Drogowych.
W laboratorium Techniki Budowlanej mieli możliwość obejrzenia podstawowego sprzętu, który jest wykorzystywany przez studentów podczas ćwiczeń praktycznych z zakresu metodyki badań oraz oceny materiałów budowlanych.
Podstawowa aparatura pomiarowa laboratorium budownictwa, którą zobaczyli nasi uczniowie to:
Po zwiedzeniu Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska uczestnicy wycieczki pojechali do Wydziału Mechanicznego, który znajduje się na ul. Racławickiej w Koszalinie. Tam natomiast w laboratorium Wytrzymałości Materiałów uczniowie zobaczyli twardościomierz do pomiaru sposobem Rockwella, Brinella, Vickera oraz młot Charpy’ego, który bada odporność tworzywa na złamania udarowe.
Pod kierunkiem doświadczonych pracowników min. prof. Korzeniowskiego uczniowie liczyli za pomocą skali twardości Brinella wytrzymałość danego materiału.
Zajęcia w laboratoriach dały możliwość uczniom naszej szkoły na skuteczne zaznajomienie się ze specyfiką pracy w laboratorium, dają również młodzieży szansę ukierunkowania się przy wybieraniu kierunków studiów. (Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Opracowała: Anna Chmura
W piątek uczniowie klas maturalnych oficjalnie zakończyli edukację w Zespole Szkół Nr 3 i zostali jej absolwentami. Podczas oficjalnego zakończenia szkoły najlepszym absolwentom zostały wręczone nagrody i dyplomy.(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
W dniach od 19 do 23 kwietnia miała miejsce wymiana młodzieży ze
szkołą w Danii. Program wymiany obejmował zajęcia integracyjne,
sportowe, rozrywkowe oraz wycieczkę do Arthus (drugiego co do wielkości
miasta w Danii). W wymianie brała też udział grupa francuska z Burges.
Spotkanie w Ikast umożliwiło polskiej młodzieży poznanie kultury i
obyczajów Danii oraz nawiązanie międzynarodowych kontaktów.
Opracowała: Katarzyna Podgórska
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 uczcili pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.(Zdjęcia w zakładce album fotograficzny).
Prezydent Lech Kaczyński zginął w tragicznym wypadku lotniczym w Smoleńsku. Razem z nim zginęła jego małżonka oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w kraju. Na pokładzie rządowego Tu-154 było 96 osób.