ZADANIE
„Dobry klimat dla zawodowców” - wsparcie szkół prowadzących kształcenie zawodowe na terenie powiatu szczecineckiego
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
w ramach dotacji celowej dot. krajowego współfinansowania projektów realizowanych
w ramach regionalnych programów operacyjnych, tj. Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Działanie 8.9 Wsparcie szkół
i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących
w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.
WARTOŚĆ ZADANIA
3 812 505,24 zł
DOFINANSOWANIE Z BUDŻETU PAŃSTWA
190 624,45 zł
Celem projektu jest lepsze dostosowanie kształcenia zawodowego i podniesienie jakości kształcenia do wymagań gospodarki i rynku pracy poprzez wsparcie czterech zespołów Szkół Zawodowych, prowadzących kształcenie zawodowe na terenie powiatu szczecineckiego.
Projekt zakłada realizację:
· programu staży/praktyk zawodowych dla uczniów,
· kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje – kurs prawa jazdy kat. B, kurs komputerowy ECDL, certyfikowane kursy zawodowe,
· doradztwa edukacyjno - zawodowego,
· dokształcanie nauczycieli przedmiotów zawodowych – studia podyplomowe, szkolenia,
· nawiązanie szerszej współpracy szkół z pracodawcami oraz szkołami wyższymi,
· wyjazdów zawodoznawczych/studyjnych do przedsiębiorców, pracodawców/udział w imprezach branżowych, targach tematycznych,
· doposażenie pracowni zawodowych i warsztatów szkolnych.
W dniu 29.03.2019 uczniowie klas II Tp1 i II Tp2 uczestniczyli w wyjeździe na targi motoryzacyjne Motor Show Pozań. W poszczególnych halach można było zapoznac się z najnowszymi jedno i dwuśladami oferowanymi na naszym rynku. Dominującym trendem jaki można było dostrzec na targach jest dynamiczny rozwój napędów hybrydowych i elektrycznych. Na stoiskach oferowano praktycznie każdy rodzaj pojazdu z napędem elektrycznym, od motocykla zaczynając a na dużym samochodzie dostawczym kończąc. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu mogli na targach zapoznać się z ofertą urządzeń do diagnostyki i naprawy współczesnych pojazdów.
Galeria Motor Show 2019.
TARGI OGRODNICTWA - 22.02.2019
Klasy technikum architektury krajobrazu uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą wystawców zarowno polskich jak i zagranicznych.
Więcej zdjęć na facebookowym profilu Technik Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku
W piątek, 15 lutego uczniowie z klas budowlanych uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu. Oferta prezentowanych firmy była bardzo bogata i różnorodna. Uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi maszynami i sprzętem budowlanym, innowacyjnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz materiałami budowlanymi.
Podczas wycieczki młodzież zwiedziła także Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Dobrą zabawę zapewniła również wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie w atrakcyjny sposób przedstawiono tajniki produkcji rogali, ciekawostki dotyczące gwary poznańskiej, ale też uczniowie aktywnie uczestniczyli przy produkcji oryginalnych rogali świętomarcińskich.
POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA - cykl wyjazdów "Technologia przetwórstwa drewna" - warsztaty technologiczne - 18.01.2019 r.
ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA 04.01.2019 r.
Uczniowie IV klasy technologii drewna uczestniczyli w zajęciach dotyczących projektowania komputerowego za pomocą programu Solidworks. Zadanie wyznaczone dla uczniów ściśle związane było z ich profesją, mianowicie opracowywali projekt biurka. Wykonywanie poszczególnych etapów w budowie projektu raczej nie przysparzało uczniom większych problemów, jeżeli już jakieś występowały, prowadzący na bieżąco służył pomocą. Zajęcia odbyły się w nowo oddanym budynku Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku, prowadzącym ćwiczenia był dr inż. Grzegorz Chomka. Serdecznie dziękujemy!!!
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z wizytą w fabryce Toyoty - 18.10.2018 r.
W ramach wyjazdów zawodoznawczych z projektu Dobry Klimat Dla Zawodowców uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w wyjeździe do fabryki silników i skrzyń biegów Toyota w Wałbrzychu. W trakcie wizyty w fabryce uczniowie obejrzeli proces produkcji silników trzycylindrowych montowanych w modelach Yaris oraz Aygo.
Dodatkowo w trakcie wykładu prowadzonego przez pracowników fabryki uczniowie zapoznali się z technologią produkcji skrzyń biegów oraz poznali zasady zarządzania produkcją w zakładach Toyoty.
Na zakończenie uczniowie spotkali się z pracownikiem działu HR (rekrutacji), w trakcie spotkania młodzież dowiedziała się jakie umiejętności i cechy powinni oni posiadać, jeżeli chcieliby pracować dla Toyoty.
Ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz koło Wrocławia, gdzie kustosz muzeum omawiając poszczególne modele prezentowane na wystawie przedstawił rozwój technologii produkcji pojazdów samochodowych.
Galeria W fabryce Toyoty.
Krótki filmik z odpalania silnika w buick na naszym facebook'u :)
SEMINARIUM NAUKOWE "BUDOWNICTWO SZKIELETOWE DAWNIEJ I DZIŚ" - PIŁA 05.12.2018 r.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile odbyło się seminarium naukowe pt. ”Budownictwo szkieletowe dawniej i dziś”, w którym uczestniczyli uczniowie klas o profilu budowlanym. Podczas seminarium, odbyła się również prezentacja pianki poliuretanowej, stosowanej w systemach dociepleń, produkowanej przez firmę Purinova. Jeden z naszych uczniów bardzo chętnie wziął udział w pokazie przygotowania pianki.
TARGI DREMA POZNAŃ - 14.09.2018 r.
W dniu 14 września uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna, uczestniczyli w wycieczce do Poznania na "Dremę", czyli Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego.
Podczas zwiedzania targów uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, zarówno tymi już powszechnie stosowanymi, jak i tymi dopiero co opatentowanymi. Niezwykle uświadamiająca była możliwość zaobserwowania, jak prężnie rozwija się sterowanie komputerowe obrabiarek. Widzieliśmy również studentów technologii drewna w trakcie wytwarzania przez nich różnych wyrobów stolarskich w ramach akcji "Drema dzieciom". Można było podziwiać różne prace konkursowe, między innymi te stworzone w ramach adresowanego do uczniów/studentów konkursu "Wyczarowane z drewna". Okazją nie do odrzucenia była możliwość udziału w konkursie wbijania gwoździ, uczniowie naszej szkoły zajęli naprawdę wysokie miejsca. Dla chętnych była również możliwość zakupu fachowych książek. Miłym akcentem było spotkanie z uczniami naszej szkoły, którzy przez wszystkie dni targów czynnie pomagali w obsłudze stoiska wystawowego zaprzyjaźnionej, szczecineckiej firmy KRONOSPAN.
Wycieczka zorganizowana została w ramach programu „Dobry klimat dla zawodowców”, przez co możliwe było całkowite sfinansowanie kosztów przejazdu grupy oraz zakup bonów dla wszystkich uczestników wyjazdu. Otrzymane bony zapewniały bezpłatną konsumpcję obiadu oraz ciasta w restauracji klasy Premium GARDENCity.
W naszej szkole realizowany jest projekt finansowany z funduszy Unijnych "Dobry klimat dla zawodowców". W ramach tego projektu uczniowie kształcący się na kierunkach samochodowych wzięli udział w wycieczce do fabryki opon Bridgestone w Stargardzie. W trakcie zwiedzania zakładu uczniowie obserwowali proces produkcji opony od samego początku, czyli od wytworzenia mieszanki gumowej do końca, czyli kontroli jakości gotowego produktu.
Więcej zdjęć w galerii Wycieczka do Bridgestone.