Egzamin zawodowy i maturalny

W związku z wprowadzoną w tym roku (rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 września 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 [Dz.U. z 2021 r. poz. 1743]) istnieje możliwość złożenia deklaracji maturalnej w postaci e-deklaracji.

ulotkaedeklaracjafinkomms.docx

OPŁATA ZA EGZAMIN MATURALNY

Egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej jest odpłatny dla:
1) absolwentów, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu z tego samego przedmiotu obowiązkowego
    lub dodatkowego,
2) absolwentów, którzy przystępują do egzaminu z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku
    lub poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale do niego nie przystąpili
.

Opłata za każdy egzamin, ustny lub pisemny, wynosi 50,00 zł. i należy ją wnieść w terminie od dnia 1 stycznia do dnia 7 lutego, roku kalendarzowego, w którym absolwent będący w wyżej opisanej sytuacji zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego.

USTALENIE WYSOKOŚCI I DOKONANIE OPŁATY

Aby ustalić wysokość swojej opłaty za egzamin maturalny, należy w wpisać numer PESEL TUTAJ, potwierdzić go przyciskiem "akceptuj", a następnie wybrać przyciskiem "dodaj..." komplet egzaminów. Wykonanie tych czynności umożliwi wydrukowanie wymaganych dokumentów i dokonanie opłaty na konto Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Uczniowie i absolwenci, którzy w bieżącym roku szkolnym chcą przystąpić do egzaminu maturalnego zobowiązani są do złożenia deklaracji (deklaracja m_1a_n.pdf) w terminie:

do 30 września 2019r. - dotyczy uczniów obecnych klas czwartych technikum

do 7 lutego 2020r. - dotyczy absolwentów.

Absowlenci, którzy do egzaminu zamierzają przystąpić na starych zasadach (j.polski ustny w postaci prezentacji) składają deklarację (deklaracja m_1d_s.pdf) do 7 lutego 2020r.

Pozostałe informacje dostępne są na stronie: OKE