Programy unijne

Nasza szkoła realizuje projekt partnerski pn. „Kompleksowe wsparcie Zespołu Szkół Technicznych Szczecinku w celu dostosowania systemu kształcenia uczniów do potrzeb rynku pracy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego. Liderem projektu jest Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa z siedzibą w Szczecinie.

Celem głównym projektu jest wzrost efektywności kształcenia zawodowego i jego dostosowanie do wymogów regionalnego rynku pracy oraz zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów ZST.

Przewidywana wartość projektu: 354 480,00 zł.

Wkład Funduszy Europejskich – dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa: 319 032,00 zł.

Krótki opis projektu:

Projekt jest przedsięwzięciem kompleksowym przygotowanym na podstawie zdiagnozowanych potrzeb Zespołu Szkół Technicznych. Ogółem          z kompleksowego wsparcia skorzysta 40 osób, w tym 30 uczniów i 10 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: 01.01.2018 r. – 31.12.2022 r.

Zachodniopomorska Okręgowa

Izba Inżynierów Budownictwa

ul. Energetyków 9, 70-656 Szczecin

tel./fax: 91 462 44 40

biuro@zoiib.pl

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku

ul. Koszalińska 81,

78-400 Szczecinek

zst.szczecinek@interia.pl

Przewiduje się realizację:
• staży i praktyk zawodowych obejmujących realizację kształcenia zawodowego, praktycznego we współpracy z pracodawcami lub przedsiębiorcami;
• dodatkowych zajęć specjalistycznych we współpracy z podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego;
• udział uczniów w zajęciach prowadzonych w szkole wyższej;
• doradztwo edukacyjno- zawodowe dla uczniów;
• pomoc stypendialną dla uczniów szczególnie uzdolnionych;

• doposażenie pracowni zawodowych; • tworzenie klas patronackich;
• doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli kształcenia zawodowego.

Zachodniopomorska Okręgowa

Izba Inżynierów Budownictwa

ul. Energetyków 9, 70-656 Szczecin

tel./fax: 91 462 44 40