Rekrutacja 2024/2025

ZASADY REKRUTACJI KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SZCZECINKU

1. O przyjęciu kandydata do szkoły ponadpodstawowej decyduje suma punktów uzyskanych przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym przeprowadzonym według poniższych zasad:

1.1. Kandydat do szkoły ponadpodstawowej w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku może uzyskać maksymalnie

200 punktów .

1.2. Na pulę 200 punktów składa się:

a) maksymalnie 100 punktów za wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej uzyskane na egzaminie zewnętrznym z zakresów:

• języka polskiego – 0,35 pkt za każdy punkt % uzyskany na egzaminie,
  • matematyki – 0,35 pkt za każdy punkt % uzyskany na egzaminie,
  • języka obcego nowożytnego – 0,3 pkt za każdy punkt % uzyskany na egzaminie,

b) maksymalnie 100 punktów za wyniki uzyskane na świadectwie ukończenia szkoły i inne osiągnięcia ucznia, w tym:

• 72 punktów za oceny z 4 następujących zajęć edukacyjnych:

języka  polskiego, matematyki, fizyki oraz informatyki.

Punkty przeliczane są w następujący sposób :

celujący

18 punktów

bardzo dobry

17 punktów

dobry

14 punktów

dostateczny

8 punktów

dopuszczający     2 punkty

• 28 punktów za:

• 7 pkt za ukończenie szkoły z wyróżnieniem
  • 18 pkt za szczególne osiągnięcia w przypadku gdy jeden kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów
  • 3 pkt za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu.

1. Przy przyjmowaniu do szkoły ponadpodstawowej w przypadku równorzędnych wyników punktowych kandydatów, uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo mają:
  1. sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz osoby umieszczone w rodzinach zastępczych;
  2. kandydaci o ukierunkowanych i udokumentowanych zdolnościach, którym ustalono indywidualny program lub tok nauki;
  3. kandydaci z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej publicznej poradni specjalistycznej.

1. Kandydaci do szkoły ponadpodstawowej, będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu przyjmowani są do wybranej szkoły ponadpodstawowej niezależnie od kryteriów określonych w punkcie 1.

1. O przyjęciu do Technikum Zawodowego i Szkoły Branżowej I-stopnia decydują oceny na świadectwie ukończenia szkoły oraz wyniki egzaminu zenętrznego.

Dokumenty kandydatów do szkoły ponadpodstawowej w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku będą przyjmowane w sekretariacie szkoły w terminie od 10 maja 2024 r. do 14 czerwca 2024 r. do godz. 15.00

Kandydaci składają następujące dokumenty:

* podanie,

* świadectwo ukończenia szkoły podstawowej (do 5 lipca 2024r. do godz. 15:00)

* zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (do 5 lipca 2024r. do godz. 15:00),

* trzy aktualne fotografie (podpisane na odwrocie),

* kartę zdrowia,

* zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w wybranym zawodzie (do 17 lipca 2024r. do godz. 15.00, wydane przez lekarza medycyny pracy (skierowanie do pobrania w sekretariacie szkoły do 15 lipca 2024r. do godz. 15.00).

12 lipca 2024r. godz. 12.00 ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów klasy pierwszej szkoły.

18 lipca 2024r. godz. 12.00 podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

UWAGA:

Do 17.07.2024r. do godz. 15.00 kandydaci umieszczeni na liście zakwalifikowanych są zobowiązani potwierdzić wolę nauki w Zespole Szkół Technicznych przez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz do kierowania pojazdami lub o braku przeciwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem w przypadku kandydatów do szkoły prowadzcej kształcenie w zawodzie, dla którego podstawa programowa kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego przewiduje przygotowanie do umiejętności kierowania pojazdem silnikowym w zakresie prawa jazdy danej kategorii.

Wniosek o przyjęcie do szkoły możesz pobrać w zakładce „Wniosek o przyjęcie do szkoły”.