AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE
SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK
W związku ze zbliżającymi się egzaminami maturalnymi mam przyjemność przedstawienia oferty naszej Uczelni tegorocznym maturzystom. Społeczna Akademia Nauk, jako jedna z nielicznych szkół niepublicznych w Polsce uzyskała prawo doktoryzowana w trzech dyscyplinach naukowych, stała się Akademią i dąży do otrzymania kolejnych uprawnień, by awansować do chlubnego grona uczelni, posiadających status Uniwersytetu. Społeczna Akademia Nauk jest od wielu lat jedną z najczęściej wybieranych Uczelni niepublicznych w Polsce. Dwudziestoletnie doświadczenie w szkolnictwie wyższym, prestiżowe rankingi oraz przyznane Uczelni certyfikaty jakości, odzwierciedlają rangę uczelni, bardzo dobry poziom edukacji oraz wysoką jakość kształcenia. Społeczna Akademia Nauk prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, seminaria doktoranckie, studia podyplomowe oraz MBA. Zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczelnia oferuje kształcenie na 22 kierunkach. Uzupełnienie oferty stanowią liczne kursy i warsztaty oraz szeroka oferta praktyk studenckich realizowanych przez Studenckie Biuro Karier. Atutem uczelni jest ścisła współpraca z Clark University (USA), dzięki której studenci mogą – równolegle do studiów polskich – uzyskać amerykański dyplom Master, a nawet wyjechać na studia lub praktyki zagranicę. Uczelnia posiada najniższe czesne w regionie płatne w miesięcznych ratach, a także zniżki przy wpłatach jednorazowych. Oferuje bogaty system stypendiów i refundacji czesnego oraz szeroką ofertę kredytów studenckich. Jest Uczelnią, która wykształciła ponad 40 tysięcy Absolwentów. Od roku 2008r. w Filii w Szczecinku tytuł magistra i licencjata uzyskało łącznie 1047 osób. W związku z przedstawioną ofertą naszej Uczelni proszę o udostępnienie przesłanych materiałów promocyjnych tegorocznym maturzystom.
POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA
Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym to kierunek o profilu praktycznym, w którym, szczególny nacisk kładziony jest na nabycie przez studentów umiejętności praktycznych pod okiem doświadczonych profesjonalistów i zdobycie doświadczenia zawodowego, niezbędnego w dalszej karierze zawodowej. Kierunek ten powstał z inicjatywy i przy współudziale firm z branży drzewnej, której gwałtowny rozwój w ostatnich latach sprawia, że Polska staje się światowym liderem w tej dziedzinie. Powoduje to duże zapotrzebowanie na inżynierów, posiadających wiedzę i umiejętności, pozwalające na projektowanie, użytkowanie i eksploatację zinformatyzowanych i zautomatyzowanych linii produkcyjnych.
Student, wybierający ten kierunek, zdobędzie wykształcenie inżyniera w obszarze nauk inżynieryjno-technicznych z dwóch dyscyplin: inżynieria mechaniczna oraz automatyka, elektronika i elektrotechnika ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy i umiejętności z zakresu:
• automatyki i automatyzacji procesów przemysłowych,
• procesów i maszyn przemysłu drzewnego, wraz z projektowaniem konstrukcji i wyrobów z uwzględnieniem specyfiki przemysłu meblarskiego.
Studia są zlokalizowane w Szczecinku, wokół którego mają siedzibę wiodące firmy branży drzewnej. Umożliwia to bezpośredni kontakt z najnowszymi technologiami i maszynami oraz z doświadczonymi praktykami. Szczególna uwaga została zwrócona na praktyczny kontakt studentów z maszynami i systemami informatycznymi, tworzącymi zautomatyzowane linie technologiczne w przemyśle. Kontakt studentów z przemysłem realizowany jest podczas zajęć laboratoryjnych, realizacji projektów oraz praktyk odbywanych w zakładach przemysłu drzewnego. Studenci, studiujący na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym, mają do wyboru dwie specjalności:
Automatyka i Utrzymanie Ruchu, w ramach której studenci uzyskują praktyczną wiedzę, dotyczącą projektowania i konstrukcji, projektowania układów automatyki, programowania i obsługi systemów informatycznych, odpowiedzialnych za sterowanie liniami produkcyjnymi. Absolwenci tej specjalności będą posiadali umiejętności, związane z projektowaniem i programowaniem układów automatyki, programowaniem obrabiarek sterowanych numerycznie, obsługą systemów zarządzających utrzymaniem ruchu w przedsiębiorstwach.
Produkcja i Projektowanie w Przemyśle Drzewnym, której absolwenci moją możliwość uzyskania wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie obsługi linii technologicznych oraz wiedzę, dotyczącą procesów przemysłu drzewnego. Studenci będą mogli zapoznać się z budową i programowaniem najnowocześniejszych obrabiarek, wykorzystywanych w przemyśle. Posiądą umiejętność posługiwania się oprogramowaniem wspomagającym projektowanie, wizualizację i analizę numeryczną konstrukcji.
Wszechstronność i interdyscyplinarność wykształcenia, poszerzona o praktyczne umiejętności, pozwoli absolwentom tego kierunku na swobodne przystosowanie się do potrzeb rynku i ułatwi znalezienie pracy w każdej branży przemysłu (ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu drzewnego) zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.
Absolwenci kierunku będą przygotowani do pracy i pełnienia kierowniczych funkcji w zakładach przemysłowych na stanowiskach, związanych z automatyzacją procesów technologicznych, eksploatacją maszyn, technologią produkcji, utrzymaniem ruchu oraz projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów. Będą także posiadać poszerzoną wiedzę o zastosowaniu drewna i materiałów drewnopochodnych. Absolwenci będą przygotowani do kontynuowania nauki na studiach II stopnia lub w ramach innych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych.