„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”
W poniedziałek 29 listopada 2021r czytelnia została zamieniona w „Gabinet Wróżb”, a uczennice należące do Koła Bibliotecznego zamieniły się w „Dobre Wróżki”. W dniu św. Andrzeja możemy sprawdzić, co nas czeka w przyszłości i czy spełnią się nasze marzenia. Tego dnia zaprosiliśmy do udziału w zabawie wszystkich chętnych, aby przekonali się, co przepowiada dla nich los. Zabawa miała charakter przede wszystkim literacki. Mamy nadzieję, że mądrości płynące z książek będą drogowskazem dla naszych uczniów. Pomysł mimo swojej prostoty, cieszył się powodzeniem wśród uczestników. Tajemnicę przyszłości odkrywały najprawdziwsze Wróżki, które w planach miały tylko dobre wróżby. Zabawa Andrzejkowa stała się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek. Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie.
Zapraszamy do galerii 😊
BohaterON – włącz historię!
to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nasza szkoła wzięła również udział w tym projekcie . Uczniowie klas: I td/e/m, I sp, II sp, I km, I mz gr1, IV tp, III tpp, III sp, II ep/mz, II tp brali udział w lekcjach poświęconych tematyce powstania warszawskiego. Przede wszystkim oglądali filmy o powstaniu warszawskim, słuchali i śpiewali pieśni powstańcze, zwiedzali wirtualnie Muzeum Powstania Warszawskiego, poznawali biogramy powstańców oraz wykonali kartki dla powstańców.
Udział w projekcie ma edukować uczniów , bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie .
Realizacja i tekst: Alicja Chmielewska
Młodzieży Czytanie w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku
Już po raz piaty młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku wzięła udział w „ Młodzieży Czytaniu”.
Jak co roku akcja skierowana była do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, a organizatorami wydarzenia było Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty oraz Książnica Pomorska w Szczecinie. Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa, natomiast zamiarem organizatorów było także kontynuowanie akcji Narodowego Czytania.
W tym roku czytaliśmy fragmenty „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego.
W tym roku szkolnym szkołę naszą reprezentowali uczniowie z klasy IIItd- Patrycja Sielska i Kacper Gołębiowski, z klasy II TD Kasia Kowalczyk, Wiktoria Tkaczuk, Jonarz Piekarz z klasy IITE oraz uczennica ITP-Wanesa Szymkowiak.
Konsultantem przedsięwzięcia była Elżbieta Węgiełek
Andrzejki
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Wróżby Andrzejkowe,
które odbędą się 29 listopada 2021r (poniedziałek) od godz. 8:45 do 13:35.
Zapraszamy w czasie przerw do czytelni.
W programie:
-gość wróżb
-szczypta magii
-……i mnóstwo dobrej zabawy Wam życzymy i na przychylny los liczymy!
ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY!!!
„Człowiek tak długo żyje, póki trwa w pamięci żywych”
Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.
W ramach akcji uczniowie z poszczególnych klas, pod opieką
A. Chmielewskiej, J. Kondratowicza i A. Różewickiej ,udali się 02. listopada na Cmentarz Komunalny , aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli. Zapaliliśmy znicze pod Pomnikami Armii Krajowej, Lotników Alianckich, żołnierzy poległych w walkach o zdobycie ziemi szczecineckiej oraz na grobach byłych pracowników naszej szkoły. Przy każdym z pomników była chwila nie tylko zadumy, ale również pogadanka historyczna na temat danego wydarzenia.
Dziękujemy młodzieży za udział w akcji, pomimo niesprzyjającej listopadowej pogody.
Tekst: Alicja Chmielewska
W dniu Waszego Święta
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego.
Pogody ducha,
oraz umieć zaakceptować rzeczy,
których nie można zmienić.
Odwagi, by wspinać się na szczyty
pozornie nie do pokonania.
Siły, by wytrwać
w postanowieniach rozsądku
w podejmowaniu decyzji.
I mądrości, by odróżnić prawdę
od fałszu.
Dziękujemy!!!
Bo to Wy pomagacie Nam
spełniać nasze marzenia.
Samorząd Uczniowski
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW 2021
W dniach 9-10 września 2021 roku odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów jak i rodziców. Ze względu na stan zagrożenia pandemicznego podczas zakupów należało przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczyli się przedsiębiorczości, aby jak najwięcej i jak po najkorzystniejszej cenie sprzedać, bądź kupić podręczniki potrzebne do dalszego kształcenia się. Wydarzenie to było nie tylko świetną okazją, żeby zakupić lub sprzedać używane podręczniki, ale także promowało postawy proekologiczne wśród młodzieży. Uczniowie mogli dać swoim podręcznikom drugie życie.
Kiermasz, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Osobami odpowiedzialnymi za organizację były Panie: Alina Gryszkiewicz i Anna Chmura oraz młodzież z koła bibliotecznego i samorządu uczniowskiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia i zapraszamy za rok.
Młodzież z „Koła bibliotecznego”
UWAGA UCZNIOWIE !!!
Uczniowie, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki, proszeni są o dostarczenie ich do biblioteki szkolnej w dniach: 02.09.2021 r. - 08.09.2021 r.
Każdy podręcznik przeznaczony do sprzedaży powinien być podpisany ołówkiem i wyceniony (imię i nazwisko sprzedającego, klasa oraz cena książki).
Podręczniki przeznaczone do sprzedaży przynosimy zapakowane w workach lub reklamówkach (podręczniki przed sprzedażą zostaną poddane 2-dniowej kwarantannie zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS).
Podręczniki będzie można kupić
w dniach od 09.09.2021 r. do 10.09.2021 r.,
w godzinach od 8:45 do 13:15.
Sprzedaj albo kup taniej 😊
Zapraszamy!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2021r.
godz. 9.00 - klasy I (sala gimnastyczna lub boisko szkolne)
Spotkania klas w wychowawcami:
godz. 10.00 - klasy II i IV
godz.11.00 - klasy III
Na terenie szkoły w częściach wspólnych obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką.
Informacje o podręcznikach przekażą nauczyciele na pierwszych zajęciach lekcyjnych.
Nowa galeria Internat ZST została dodana do albumu fotograficznego
Egzaminy poprawkowe:
23.08.2021 r. godz. 9.00
język polski, biologia, użytkowanie środków transportu drogowego, środki transportu drogowego, elementy elektroniczne, podstawy sterowania obrabiarkami numerycznymi, zajęcia praktyczne z zakresu MG.18, rysunek budowlany, podstawy budownictwa
godz. 12.00 podstawy przedsiębiorczości, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej w branży motoryzacyjnej
24.08.2021 r.
poprawkowa matura
25.08.2021 r. godz. 9.00
matematyka, język angielski, informatyka, chemia, fizyka
Kiermasz podręczników w ZST odbędzie się w drugim tygodniu września 2021r.
Informujemy, że listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły są dostępne tutaj.
Informujemy, że dokumenty można składać w szkole w godzinach od 8:00 do 14:00
Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Dyrektor Danuty Czajkowskiej.
Z naszą szkołą związana była od 1984 r. najpierw jako nauczyciel, wychowawca a w latach 2002 - 2018 dyrektor szkoły. W naszej pamięci pozostanie nie tylko jako wyrozumiały dyrektor, lubiany pedagog ale także przyjaciel i dobry duch szkoły.
Rodzinie i najbliższym Pani Danusi składamy szczere wyrazy współczucia.
Kolejne oferty pracy dla naszych absolwentów. Tym razem od patronującej na firmy Kronospan. Zachęcamy do skorzystania z oferty. Warto!
Nasza szkoła bierze udział w akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich -Polin w Warszawie, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Akcja rozpocznie się 19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania. 19 kwietnia 1943 r. Żydzi w getcie warszawskim podjęli walkę zbrojną z Niemcami. Pomimo braku nadziei na zwycięstwo, wybrali śmierć z bronią w ręku. Powstanie w getcie warszawskim było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej w okupowanej Europie.
Na lekcjach zostaną zaprezentowane materiały edukacyjne przypominające to wydarzenie, m.in. premiera filmu „Muranów-Dzielnica Północna”, który został zrealizowany w stylistyce youtuberskiej i zawiera animacje oraz archiwalne filmy i fotografie. Młoda warszawska Żydówka, zabiera widzów w multimedialną podróż po różnych miejscach Muranowa i opowiada najważniejsze historie z nim związane z okresu ostatnich stuleci.
Alicja Chmielewska
Powiat Szczecinecki jest partnerem projektu „Otwórz się na pomoc”, realizowanego przez Głos Koszaliński. To interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu, które stanowią szczególne niebezpieczeństwo w trakcie trwającej pandemii i związanej z nią izolacją. Scenariusz filmu, który jest również grą powstał we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Szczegóły odnajdziecie Państwo pod linkiem.