Warsztaty z Instytutem Pamięci Narodowej z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych -
15 lutego w ZST odbyły się warsztaty z okazji nadchodzącego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca. Uczniowie klasy I tp1 oraz przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w wykładzie poświęconym polskiemu podziemiu niepodległościowemu, walczącemu z władzą komunistyczną pod koniec II wojny światowej oraz w okresie stalinizmu. Uczniowie zapoznali się z realiami historycznymi tamtego okresu, jak również poznali działalność i losy „ żołnierzy wyklętych”. Podsumowaniem spotkania były karty pracy. Wykład i warsztaty poprowadził przedstawiciel
IPN w Szczecinie Pan Marcin Ozga. Był to kolejny etap współpracy z tą instytucją, z którą szkoła współpracuje od lat, organizując spotkania warsztatowe, jak również wystawy.
Spotkanie zorganizowała Alicja Chmielewska.
Prezentacja ze spotkania do obejrzenia tutaj.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty IPN.
Cicha noc, święta noc… Magia świąt podczas jasełek w ZST
W naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe zorganizowane przez uczniów
i nauczycieli. Powstał wyjątkowy spektakl, który przybliżył niepowtarzalny charakter
i magię świąt. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Tegoroczny spektakl słowno-muzyczny miały je przybliżyć.
Nauczyciele i uczniowie w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Jezusa, oprawą były kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
Uroczysty i nastrojowy charakter temu wydarzeniu nadała piękna scenografia, w przygotowanie której zaangażowały się uczennice klasy IV AK/TB. Dekoracje w wykonaniu nauczycielek Beaty Liniewicz i Jolanty Wójtowicz oraz dziewczyn z IV AK dodały blasku całej inscenizacji. Ogromne podziękowania za współpracę należą się Bartoszowi Wiśniewskiemu i chłopakom z klasy IV to/te, dzięki którym sala gimnastyczna przeistoczyła się w cudowną staropolską izbę.
Na koniec Pani Dyrektor Danuta Czajkowska złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które jak wiadomo są najbardziej rodzinnym i ciepłym świętem, pozwalającym poczuć serdeczność wszystkich wokół.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka .
W dniu 19.12.2017 po raz kolejny z rzędu Zespół Szkół Technicznych był organizatorem Finałów Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w unihokeja chłopców. Dzieła tego podjęła się trójka nauczycieli wychowania fizycznego Bernadeta Mikrut, Sebastian Siódmiak i Cezary Szpernalowski.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Unihokej.
W piątek 9 grudnia w I LO im . Księżnej Elżbiety w Szczecinku odbył się etap finałowy III Powiatowego Konkursu Matematycznego. Zespół Szkół Technicznych reprezentowało trzech uczniów klasy IV Technikum Budownictwa: Mateusz Pindral , Tomasz Dacio i Kacper Wołczuk . Miło jest nam poinformować , że w kategorii Technikum Mateusz zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Matemateczny.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia w bibliotece.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Geotermii Pyrzyce.
Zimą też może być cieplej - pod taką nazwą po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zorganizowali akcję pomocy dla osób bezdomnych przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za którą zakupili ciepłą odzież i bieliznę.
Uczniowie chętnie wzięli udział w wydarzeniu, bo rozumieją, że przez ten prosty gest można pomóc tym, którzy mają mniej lub nie mają w ogóle. Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym.
Bardzo wszystkim dziękujemy.
W naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego.
Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Do etapu II zakwalifikowało się 4 uczniów: Tomasz Dacio, Mikołaj Matemisz, Kacper Wołczuk oraz Mateusz Pindral.
Gratulujemy. Życzymy im dalszego sukcesu i trzymamy za nich kciuki.
Karolina Dziadul w plebiscycie Nauczyciel na Medal njalepsza w powiecie szczecineckim w kategorii: nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy
Więcej informacji na stronie gs24:
Święto "Siatkówki w szkole"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej.
Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w konkursie pt. „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Szczecinie. Konkurs miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach występujących w budownictwie. Miło nam poinformować, ze reprezentanci naszej szkoły ponownie udowodnili bardzo wysoki poziom wiedzy z przedmiotów budowlanych zdobywając wysokie noty:
I miejsce technikum: Marek Perłowski kl. IV TB
III miejsce technikum: Kornela Jęczeń kl. III TB
I miejsce zasadnicza szkoła zawodowa: Mateusz Flaszyński kl. II mz
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun konkursu: Anna Chmura
Więcej zdjęć w galerii Konkurs Wiedza o BHP w budownictwie.
I w tym roku przyszedł do nas Mikołaj. No przecież byliśmy grzeczni:)
Więcej zdjęć w galerii Mikołajki w kl. IIak/tb/to.
STAŻ W HISZPANII
Uczniowie klasy Technik technologii drewna ponownie w Hiszpanii. 3 grudnia 2017 r. sześcioosobowa grupa uczniów ZST wraz z opiekunem poleciała do Malagi, a następnie udali się do Granady na 2 tygodniowy staż zagraniczny. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywają się w stolarni Los Tres Juanes. Ta firma powstała ponad 20 lat temu w sąsiedztwie Albaicin, zabytkowej dzielnicy miasta Granada, z wielką tradycją kulturową, kolebką stolarzy Nazari i Mudejar, którzy są znakiem rozpoznawczym tej firmy. "Mudejar" to swoista fuzja muzełmańskich i chrześcijańskich tradycji artystycznych.To sztuka, która jest znakiem rozpoznawczym firmy, gdzie nasi uczniowie odbywają praktyki pracując przy tworzeniu tradycyjnych jak i nowych konstrukcji.W drugim tygodniu praktyki odbędą się w firmie Hermanos Martin, a program stażu obejmuje również wizytę w szkole stolarskiej Virgen de los Nieves. W czasie wolnym wiele atrakcji kulturalnych, których w Granadzie - kolbce Andaluzji nie brakuje oraz wycieczka w góry - Los Cahorros, do Kordoby, zwiedzanie Realejo i dzieł graficiarza Niño de las pinturas .Zwiedzanie Alhambry oraz przedstawienie Flamenco to kolejne wspaniałe atrakcje, które na zawsze pozostają miłym wspomnieniem.
Więcej zdjęć w galerii Granada - technologia drewna gr.II.
Dnia 5 grudnia 2017 uczniowie klasy III i II technologii drewna drewna wzięli udział w IV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Wiedzy o Drewnie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwycięzcą etapu szkolnego został Jakub Strzelec. GRATULUJEMY!
Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej technologii drewna uczestniczyli w wykładzie na temat programów rozwojowych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.
Wykład na temat domów drewnianych, perspektywy rozwoju branży i ekologii przeprowadził Pan Błażej Chmielewski z RDPL w Szczecinku.
Więcej zdjęć w galerii Wykład w RDLP.
Dnia 30 listopada 2017 uczniowie klas Technikum technologii drewna objętych patronatem Firmy KRONOSPAN Szczecinek odwiedzili tartak Toruńskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w miejscowości Wierzchucin. W programie wycieczki edukacyjnej było zwiedzanie: placu na którym sortuje się pnie drzew, hali traków i sortowni, suszarni, autoklawów do impregnacji ciśnieniowej i hali produkcji palet. Omówiono zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, maszyny, urządzania i środki transportu. Tematyka ta objęta jest programem nauczania klasy I - technologia wyrobów stolarskich.
Po zakładzie oprowadził grupę Kierownik, który opowiedział o produkcji drzewnej, ekonomice i recyklingu. Sponsorem wycieczki edukacyjnej i posiłku był KRONOSPAN Szczecinek.
Więcej zdjęć w galerii Wycieczka do tartaku.
Dnia 30 listopada 2017 r w bibliotece szkolnej ZST odbywały się wróżby andrzejkowe. Organizatorem spotkania była p. Alina Gryszkiewicz oraz młodzież z "Koła bibliotecznego". Był to dzień niezwykle magiczny, zwłaszcza, że wróżeniem zajmowali się "profesjonalni Magowie": Anna Mikita, Mateusz Cherbetko, Małgorzata Wituska, Hubert Kabat, Aneta Hołobowska, Justyna Idczak, Julia Kolanu i Piotr Zjawiony. Zarówno dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi jak i uczniowie skorzystali z okazji i uczestniczyli w programie andrzejkowym. Było przepowiadanie przyszłości, wróżenie z kości, wróżenie z owoców, wróżby z kartami i mowa kwiatów… Można również było poznać imię i charakter przyszłego narzeczonego lub narzeczonej. Ogromnym powodzeniem cieszyły się "ciasteczka z wróżbą" oraz "łasuchowa przepowiednia", które rozeszły się błyskawicznie. Dla spóźnialskich nie wystarczyło, a ci którzy raz spróbowali, chętnie by powtórzyli, zwłaszcza, że wróżby były bardzo pozytywne.
Wierzymy, że magia tego dnia nie zawiedzie i wszystkie wróżby się spełnią zgodnie z tradycją. Tak więc do zobaczenia za rok w wigilię andrzejkową. Będzie jeszcze więcej ciekawych niespodzianek.
Wiecej zdjęć w galerii Andrzejki.
Po raz kolejny, w dniach 21.11.-24.11.2017 r., młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Warsztacie Teatralno – Dramowym Teatru Stop. Była to już V edycja działalności teatralnej naszej młodzieży, bez wątpienia ciesząca się ogromną popularnością. Nowo powstała grupa teatralna jednogłośnie przyjęła nazwę Teatr TYNONIEWIEM,
a przygotowane przedstawienie, według scenariusza pana Mirosława Glinieckiego, nosiło tytuł „ Absurdalnie”.
Finałowa prezentacja warsztatowa odbyła się w piątek – 24 listopada, o godzinie 12.00. Wspaniale przygotowana charakteryzacja, stroje, jak zwykle wywołały wiele pozytywnych emocji i zabawy. Licznie przybyła widownia, składająca się z uczniów klas pierwszych i drugich, dyrekcji szkoły i nauczycieli, z ogromnym aplauzem przyjęła występ swoich kolegów i nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Osobiste zaproszenie reżysera otrzymali uczniowie klas IV, uczestnicy dotychczasowych edycji warsztatów, dla których była to ostatnia możliwość wzięcia udziału w tej formie aktywności, tym razem w roli widza.
Warsztaty cyklicznie organizowane są przez Szczecinecki Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w ramach miejskiego programu – Akademia Sztuki Jako Alternatywa Wobec Zachowań Ryzykownych finansowanego ze środków Burmistrza Miasta Szczecinka.
Obsada: Witulska Małgorzata. Hołobowska Aneta, Wiśniewska Daria, Leśniak Piotr, Jabłoński Konrad, Grecki Maciej, Zjawiony Piotr, Płuciennik Sebastian, Gajewczyk Kacper, Ryś Karol, Kaczmarek Natalia, Mikita Anna, Kabat Hubert, Kmiotek Barłomiej, Tiede Mateusz, Żukowski Szymon, Wierzbicki Jakub, Ponik Mateusz, Zagdan Bartłomej,
Więcej zdjęć w galerii Przedstawienie "Absurdalnie" .