• Wykład w RDLP

    Wykład w RDLP
    06.12.2017

    Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej technologii drewna uczestniczyli w wykładzie na temat programów rozwojowych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.
    Wykład na temat domów drewnianych, perspektywy rozwoju branży i ekologii przeprowadził Pan Błażej Chmielewski z RDPL w Szczecinku.

    Więcej zdjęć w galerii Wykład w RDLP.

  • Wycieczka do tartaku

    Wycieczka do tartaku
    30.11.2017

    Dnia 30 listopada 2017 uczniowie klas Technikum technologii drewna objętych patronatem Firmy KRONOSPAN Szczecinek odwiedzili tartak Toruńskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego w miejscowości Wierzchucin. W programie wycieczki edukacyjnej było zwiedzanie: placu na którym sortuje się pnie drzew, hali traków i sortowni, suszarni, autoklawów do impregnacji ciśnieniowej i hali produkcji palet. Omówiono zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy, maszyny, urządzania i środki transportu. Tematyka ta objęta jest programem nauczania klasy I - technologia wyrobów stolarskich.
    Po zakładzie oprowadził grupę Kierownik, który opowiedział o produkcji drzewnej, ekonomice i recyklingu. Sponsorem wycieczki edukacyjnej i posiłku był KRONOSPAN Szczecinek.

    Więcej zdjęć w galerii Wycieczka do tartaku.

  • Andrzejki

    Andrzejki
    30.11.2017

    Dnia 30 listopada 2017 r  w bibliotece szkolnej ZST odbywały się wróżby andrzejkowe. Organizatorem spotkania była p. Alina Gryszkiewicz oraz młodzież z "Koła bibliotecznego". Był to dzień niezwykle magiczny, zwłaszcza, że wróżeniem zajmowali się  "profesjonalni Magowie": Anna Mikita, Mateusz Cherbetko, Małgorzata Wituska, Hubert Kabat, Aneta Hołobowska, Justyna Idczak, Julia Kolanu i Piotr Zjawiony. Zarówno dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi jak i uczniowie skorzystali z okazji i uczestniczyli w programie andrzejkowym. Było przepowiadanie przyszłości, wróżenie z kości, wróżenie z owoców, wróżby z kartami i mowa kwiatów… Można również było poznać imię i charakter przyszłego narzeczonego lub narzeczonej. Ogromnym powodzeniem cieszyły się "ciasteczka z wróżbą" oraz "łasuchowa przepowiednia",  które rozeszły się błyskawicznie. Dla spóźnialskich nie wystarczyło, a ci którzy raz spróbowali, chętnie by powtórzyli, zwłaszcza, że wróżby były bardzo pozytywne.

    Wierzymy, że magia tego dnia nie zawiedzie i wszystkie wróżby się spełnią zgodnie z tradycją. Tak więc do zobaczenia za rok w wigilię andrzejkową. Będzie jeszcze więcej ciekawych niespodzianek.

    Wiecej zdjęć w galerii Andrzejki.

  • Przedstawienie "Absurdalnie"

    Przedstawienie "Absurdalnie"
    28.11.2017

    Po raz kolejny, w dniach 21.11.-24.11.2017 r., młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Warsztacie Teatralno – Dramowym Teatru Stop. Była to już V edycja działalności teatralnej naszej młodzieży, bez wątpienia ciesząca się ogromną popularnością. Nowo powstała grupa teatralna jednogłośnie przyjęła nazwę Teatr TYNONIEWIEM,
    a  przygotowane przedstawienie,  według scenariusza pana Mirosława Glinieckiego, nosiło tytuł „ Absurdalnie”.

    Finałowa prezentacja warsztatowa odbyła się w piątek – 24 listopada,  o godzinie 12.00. Wspaniale przygotowana charakteryzacja, stroje, jak zwykle wywołały wiele pozytywnych emocji i zabawy.  Licznie przybyła widownia, składająca się z uczniów klas pierwszych i drugich, dyrekcji szkoły i nauczycieli, z ogromnym aplauzem przyjęła występ swoich kolegów i nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Osobiste zaproszenie reżysera  otrzymali uczniowie klas IV, uczestnicy dotychczasowych edycji warsztatów, dla których była to ostatnia możliwość wzięcia udziału w tej formie aktywności, tym razem w roli widza. https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png

    Warsztaty cyklicznie organizowane są przez Szczecinecki Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w ramach miejskiego programu – Akademia Sztuki Jako Alternatywa Wobec Zachowań Ryzykownych finansowanego ze środków Burmistrza Miasta Szczecinka.

     

    Obsada: Witulska Małgorzata.  Hołobowska Aneta, Wiśniewska Daria, Leśniak Piotr, Jabłoński Konrad, Grecki Maciej, Zjawiony Piotr, Płuciennik Sebastian, Gajewczyk Kacper, Ryś Karol, Kaczmarek Natalia, Mikita Anna, Kabat Hubert, Kmiotek Barłomiej, Tiede Mateusz, Żukowski Szymon, Wierzbicki Jakub, Ponik Mateusz, Zagdan Bartłomej,

    Koordynatorem była pedagog szkolny Beata Pawlewicz.

    Więcej zdjęć w galerii Przedstawienie "Absurdalnie" .

  • Zimą też może być ciepło

    Zimą też może być ciepło

    Samorząd Uczniowski wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szczecinku zaprasza uczniów do udziału w kolejnej edycji projektu pn. „Zimą też może być ciepło”, którego celem jest zwiększenie świadomości o problemie bezdomności i włączenie się w bezpośrednie działania na rzecz osób bezdomnych.

    W ramach tego projektu w naszej szkole odbędzie się kiermasz przepysznych kanapek i słodkości, który pozwoli na zakup nowej, ciepłej bielizny.

    Serdecznie wszystkich zapraszamy.

  • Andrzejki w ZST

    Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów na Wróżby Andrzejkowe, które odbędą się 30 listopada 2017r (czwartek)  od godz. 8:45 do 13:35. 

  • Sport w szkole

    Sport w szkole
    14.11.2017

    Bardzo udanie rozpoczął się sportowy rok szkolny w sezonie 2017/2018.

    Wszystko zaczęli unihokeiści, którzy pod opieką Cezarego Szpernalowskiego w ostatni weekend września udali się do Rumii na bardzo silnie obsadzony seniorski turniej. W gronie 10 drużyn z całej Polski nasz zespół wywalczył piąte miejsce. Co bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Warto jeszcze podkreślić, że dwójka naszych zawodników Jakub Trojanowski i Łukasz Kubacki na liście najlepszych strzelców sklasyfikowani zostali exaquo na  2  pozycji.

    Październik to bardzo intensywny sportowy miesiąc:  odbyły się zawody w biegach przełajowych, tenisie stołowym i piłce nożnej.

    Jako pierwsi do walki o Mistrzostwo Powiatu przystąpili biegacze przełajowi pod wodzą Jerzego Szynkiewicza wybiegali drugie miejsce w powiecie. Nieznacznie przegrali z zespołem  KEN-u.

    Następnie tenisiści stołowi nie mieli równych w Mistrzostwach Powiatu zdobywając ten tytuł i awans do Mistrzostw Regionu Koszalin. Tenis stołowy pod kierunkiem Bernadety Mikrut powoli staje się domeną naszej szkoły.

    Koniec miesiąca to turniej piłkarski zorganizowany przez Jacka Kuleszyńskiego zgromadził 7 szkolnych drużyn, które walczyły o prymat w powiecie. Drużyna Sebastiana Siódmiaka jedną bramką uległa w finale drużynie Akademii Piłkarskiej KEN-u.

    Nadal na  wielkiej fali są tenisiści stołowi w Mistrzostwach Regionu Koszalin, który odbył się 14 listopada w naszej szkole drużyna nasza w składzie Patryk Skowron, Robert Lange i Michał Kotowicz zajęła drugie miejsce ulegając w finale drużynie z I LO Koszalin. Drugie miejsce naszej drużyny zapewniło nam grę w finale wojewódzkim.

    To nie wszystkie emocje sportowe w tym roku. Czeka nas jeszcze już 28 listopada  Turniej tenisa stołowego Środowiskowych Domów Samopomocy w ramach programu „Trenujemy Razem”. Współorganizatorem tego turnieju są nauczyciele W-F Cezary Szpernalowski i Bernadeta Mikrut.

    Następnie 12 grudnia Finał Mistrzostw Województwa w badmintona chłopców organizatorem i gospodarzem jest nasza szkoła i nauczyciele W-F Sebastian Siódmiak, Bernadeta Mikrut i Cezary Szpernalowski.

    Za tydzień 19 grudnia następny Finał Mistrzostw Województwa do walki przystąpią unihokeiści i tak jak w badmintonie organizatorem i gospodarzem jest nasza szkoła i nauczyciele W-F Szpernalowski, Mikrut i Siódmiak.

    Ostatnim Finałem Mistrzostw Województwa będzie turniej tenisa stołowego, niestety terminu jeszcze nie znamy.

    Jak widać sport i sukcesy w Zespole Szkół Technicznych zdominowały wszelką aktywność naszych uczniów.

    Tekst: Cezary Szpernalowski

    Więcej zdjęć w galerii Sport w szkole.

  • Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości
    10.11.2017

    Święto Niepodległości w naszej szkole

    W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona obchodom Dnia Niepodległości. Akademia upamiętniała wydarzenia sprzed 99 lat, a uczniowie pod kierunkiem pani mgr Arleny Różewickiej, pani mgr Anny Chmury i pani mgr Oliwii Dwornickiej przygotowali przepiękną scenerię i prezentację upamiętniającą czasy naszej narodowej niedoli, zrywy powstańcze oraz wielki patriotyzm Polaków tamtych czasów. Prezentacja uświetniona była slajdami, zdjęciami, filmami ukazującymi wydarzenia minionych dni i zabory naszej ojczyzny trwające 123 lata. Aby włączyć wszystkich uczestników akademii w ten niezwykły klimat, panie organizatorki wpisały w scenariusz uroczystości krótki quiz mający na celu przypomnienie i utrwalenie najważniejszych dat i faktów historycznych. Uważnych słuchaczy nagrodzono upominkami i gromkimi brawami. W dalszej części programu odśpiewano najbardziej znane pieśni patriotyczne, co niewątpliwie zaowocowało włączeniem się i ogromnym przeżyciem widzów. Kolejna część niecodziennego spotkania, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stała się również doskonałą okazją do narodowego czytania Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Aby przypomnieć te wydarzenia z bronowickiej chaty z tysiąc dziewięćsetnego roku, ten niepowtarzalny nastrój, wyjątkowych bohaterów, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język, zaproszony gość pan Marek Kotschy wicestarosta powiatu szczecineckiego, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Węgiełek, posługując się piękną polszczyzną, dialogiem z tradycją, czytali, improwizowali, a także odpowiednią intonacją głosową, ukazywali przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. Niezwykłym akcentem tego staropolskiego przedstawienia był przygotowany przez panią mgr Katarzynę  Noczyńską-Droździel taneczny występ młodzieży.  Artyści w przepięknych kolorowych łowickich strojach zaprezentowali ludowy taniec w rytm radosnej, skocznej muzyki.  Była to na pewno niecodzienna lekcja historii, skłaniająca uczniów do przeżycia i głębokiej refleksji. Do sukcesu całości występu, a także niecodziennego wystroju sali przyczyniło się niezwykłe zaangażowanie wielu  nauczycieli, wspaniała postawa naszych kreatywnych i pracowitych uczniów.  Pragniemy serdecznie im podziękować.

                                                                                     Organizatorki

    Tekst: Elżbieta Węgiełek

    Zdjęcia: Marek Iwanek

    Więcej zdjęć w galerii Dzień Niepodległości.

  • Konkurs Wiedzy o Drewnie

    Konkurs Wiedzy o Drewnie

    ADRESAT KONKURSU

    W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu drzewnym, leśnym i ochrony środowiska z terenu całej Polski, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości, kształcących w następujących zawodach: technik leśnik, technik technologii drewna, technik ochrony środowiska.

     

    CELE KONKURSU

    1.    Popularyzowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, profilowanych wiedzy z zakresu szeroko rozumianej technologii drewna.
    2.    Kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy dotyczącej rozwiązań technologii drewna, a także wykorzystania materiałów drzewnych i drewnopochodnych w meblarstwie.
    3.    Promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym.
    4.    Umożliwienie zdobywcom trzech pierwszych miejsc w etapie centralnym otrzymania indeksu Szkoły Głównej Gospodarstw Wiejskiego w Warszawie na kierunkach prowadzonych na Wydziale Technologii Drewna. Laureat dokonuje wyboru kierunku studiów.


     
    ZAKRES PRZEDMIOTOWY KONKURSU

    Konkurs obejmuje następujące zagadnienia:

    • nauka o drewnie i tworzywach drzewnych,
    • praktyczne rozwiązania z zakresu technologii drewna,
    • konstrukcje i budownictwo drewniane,
    • zastosowanie materiałów drzewnych i drewnopodobnych w meblarstwie,
    • techniki zdobnicze mebli, w tym intarsja i inkrustacja.

     
    PRZEBIEG KONKURSU

    Konkurs ma charakter ogólnopolski i składa się z dwóch etapów. Za przebieg poszczególnych etapów Konkursu odpowiedzialne są Komisje Konkursowe.
    Poszczególne etapy Konkursu przeprowadzają: Szkolne Komisje Konkursowe i Centralna Komisja Konkursowa.

    • Etap I – eliminacje szkolne

    Eliminacje Szkolne przeprowadza Szkolna Komisja Konkursowa.
    Eliminacje Szkolne polegają na rozwiązaniu testu opracowanego i dostarczonego przez organizatorów najpóźniej na 2 dni przed terminem przeprowadzenia etapu I. Czas na jego rozwiązanie wynosi 45 min. Testy sprawdza Szkolna Komisja Konkursowa.
    Do II etapu przechodzi 30 uczniów ze wszystkich szkół, którzy uzyskali największą liczbę punktów.
    W przypadku uzyskania przez kilku uczestników w etapie I takiej samej liczby punktów co uczestnik zakwalifikowany na 30 miejscu, do etapu II – przechodzą wszyscy ci uczestnicy.
    Centralna Komisja Konkursowa przekazuje kryteria oceny pisemnego testu oraz szczegółowe  wytyczne w sprawie organizacji eliminacji szkolnych Konkursu.
    Rozwiązane testy oraz oryginały protokołów z eliminacji Szkolna Komisja Konkursowa przesyła listem poleconym w terminie 7 dni od dnia przeprowadzenia etapu I do Centralnej Komisji Konkursowej, która przechowuje dokumentację przez 2 lata. W archiwum szkolnym Szkolna Komisja Konkursowa przetrzymuje przez 2 lata kserokopie protokołu. 

    • Etap II 

    Etap II Konkursu przeprowadza Centralna Komisja Konkursowa.
    Etap II obejmuje rozwiązanie testu. Czas na jego rozwiązanie wynosi 45 min.
    Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt, a za błędną 0 punktów.
    Suma punktów uzyskana przez uczestników decyduje o kolejności miejsc w końcowej klasyfikacji. W przypadku braku możliwości wytypowania 3 laureatów następuje dodatkowa runda pytań pomiędzy osobami, które uzyskały z testu pisemnego taką samą liczbę punktów. 
    Trzech uczestników z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w etapie II Konkursu zostaje laureatami.
    Laureaci etapu II z poprzednich edycji Konkursu nie mogą brać udziału w Konkursie.
    Rozwiązane testy oraz oryginały protokołów z etapu II przetrzymuje organizator przez 2 lata.

     

    REGULAMIN KONKURSU

    Regulamin IV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie 


    TERMINY 

    • 05 grudnia 2017 r. godz. 10.00  (zmiana) – przesyłanie zgłoszeń szkół do I etapu
    • 28 listopada 2017 r. - I etap (przeprowadzany w szkołach)
    • 20 grudnia 2017 r. - potwierdzenie zakwalifikowania uczniów do II etapu
    • 23 marca 2018 r. - II etap (przeprowadzany na WTD SGGW w Warszawie)

    Zgłoszenie prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurs_wtd@sggw.pl


    NAGRODY

    Nagrodą główną dla laureatów Konkursu będzie zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na kierunki studiów oferowane przez Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie (Technologia Drewna, Meblarstwo). Centralna Komisja Konkursowa wyda laureatom dyplomy potwierdzające uzyskanie indeksu.
    Centralna Komisja Konkursowa może przyznać uczestnikom Konkursu, ich opiekunom oraz szkołom dyplomy. Dodatkowo uczestnikom Konkursu Centralna Komisja Konkursowa może przyznać nagrody z funduszy własnych i środków pozyskanych od sponsorów.

     

    DO POBRANIA

    Formularz zgłoszenia do I etapu IV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie

    Informacje dotyczące I etapu IV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie

    Oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem IV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie i wykorzystanie danych osobowych uczestnika Konkursu

     

    KONTAKT:

    e-mail: konkurs_wtd@sggw.pl

     

    ADRES DO KORESPONDENCJI:


    Centralna Komisja Konkursowa
    „Konkurs Wiedzy o Drewnie” Wydział Technologii Drewna
    Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
    ul. Nowoursynowska 159
    02-776 Warszawa

     

  • Konkurs J.Conrad

    Konkurs J.Conrad
    31.10.2017

    Wyniki Szkolnego Konkursu "Życie i twórczość Josepha Conrada"

    A  jednak młodzież czyta… Wyniki szkolnego konkursu w Zespole Szkół Technicznych, mówią same za siebie. Niewątpliwie uczniowie wykazali się znakomitą znajomością biografii tego wielkiego Polaka, pisarza uniwersalnego.

    Kilka dni temu w sali  konferencyjnej nr 24, odbył się konkurs literacki, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Tym razem zmagali się z biografią i bogatą twórczością Josepha Conrada, czyli Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego. Bieżący rok uznany jest przez Sejm RP Rokiem Conrada.

    Test składał się z 25 pytań, często bardzo wnikliwych, z zakresu życia rodzinnego pisarza, znajomości powieści i innych utworów literackich, przyjaźni, które artysta nawiązał w ciągu swojego życia.

    Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja uplasowała się
    następująco:
    I
    miejsce –Kornela Jęczeń  z kl. III TB;
    II miejsce – Piotr Zjawiony  z kl. I TB;
    III miejsce – Paweł Jakubowski  z kl. I S.

    To naprawdę pocieszające, że uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Prace były na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej, że język polski  nie jest łatwym przedmiotem, wymagającym skupienia, otwartości umysłu i serca.


    Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciele- bibliotekarze.


    Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Nagrody zostaną rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

     

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs J.Conrad.

  • Technolodzy drewna zakończyli staż w Hiszpanii

    Technolodzy drewna zakończyli staż w Hiszpanii

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Wycieczka rowerowa 1 tp1

    Wycieczka rowerowa 1 tp1

    W dniu 16.10 klasa I tp1 wraz z nauczycielami była na rajdzie rowerowym dookoła jeziora Trzesiecko. Miejscem odpoczynku była Mysia Wyspa, gdzie odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczniowie korzystali z tamtejszych atrakcji. Największym wyzwaniem okazała się "walka" z pieńkiem. Po ciężkich zmaganiach udało się panu Bobykowi. W towarzystwie pięknej pogody ruszyliśmy w dalszą drogę. Ostatnim przystankiem była hala "Ślusarnia", w której oddaliśmy wypożyczone rowery. Wycieczka była naprawdę udana i miała na celu integrację klasy.

    Więcej zdjęć w galerii.

  • Konkurs wiedzy o Josephie Conradzie

    UWAGA  UCZNIOWIE  !!!

    Szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Josepha Conrada odbędzie się

    25 PAŹDZIERNIKA (środa) o godz. 8:15 w SALI KONFERENCYJNEJ (nr 24). 

    ŻYCZYMY  POWODZENIA : )

     

  • Staż w Granadzie dla technologów drewna
    20.10.2017

    Kolejna grupa uczniów technologii drewna wyjechała na staz do hiszpańskiej Andaluzji. Już pierwaszego dnia pracowali przy... drzwiach do domku Hobbita!

  • Integracja na rowerach

    Integracja na rowerach
    19.10.2017

    W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I s oraz II tp- wraz z wychowawcami: panią Karoliną Dziadul i panem Tomaszem Żebrowskim  - wybrali się na wycieczkę rowerową dokoła jeziora Trzesiecko. Zwieńczeniem eskapady/rajdu było ognisko klasowe na Mysiej Wyspie. Dzięki  wspólnemu biesiadowaniu odkryliśmy m.in. to, kto jest najlepszym gitarzystą, wokalistą i harcerzem.  Wbrew wstępnym prognozom pogoda i - co ważniejsze - humory dopisywały całej ekipie.

    Więcej zdjęć w galerii Wycieczka rowerowa.

  • Ślubowanie klas pierwszych

    Ślubowanie klas pierwszych

    13. października odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klas pierwszych - uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Głos zabrała pani dyrektor Danuta Czajkowska, życząc wszystkim cierpliwości i niegasnącej chęci do nauki. Następnie głos zabrał Pan Krzysztof Aleksandrowicz - członek zarządu firmy KRONOSPAN, który zachęcał młodzież do zgłębiania wiedzy w kierunku obróbki drewna. Zapewnił też, że każdy przyszły technik technologii drewna, jak tylko wyrazi taką wolę, będzie mógł liczyć na zatrudnienie w ponad 50 zakładach Kronospanu na całym świecie, m.in. w USA. Po przemówieniach nastąpiła chwila najbardziej wyczekiwana przez uczniów klasy pierwszej technik technologii drewna. Pierwszoklasistom zostały wręczone tablety, ufundowane przez patrona kierunku – firmę KRONOSPAN. W wydarzeniu wzięli udział równiez pani Beata Rafało, pan jakub Piniarski oraz pani Agata Rakuz

    Po części oficjalnej młodzież z klasy IV te/to zaprezentowała program artystyczny ,,W bibliotece”, a tancerze wystąpili ze swoim słynnym numerem "Greased Lightnin".

    Więcej zdjęć w galerii.

  • "Kotowanie"

    "Kotowanie"

    W tym roku Samorząd Uczniowski gorąco powitał pierwszoklasistów w murach naszej szkoły. Rozpoczęliśmy od uroczystego apelu podczas którego w części artystycznej  zaprezentowaliśmy skecz i energetyzujący numer Greased Lightnin'. Potem miała miejsce nieoficjalna impreza "kotowania" a w niej SU przygotowało kilka konkurencji-niespodzianek. Pierwszoklasiści zmierzyli się na torze przeszkód, w przeciąganiu liny, tańcu z balonem, karmieniu jogurtem oraz rysowaniu portretu wychowawcy. To był czas śmiechu, wygłupów i integracji w przyjaznej atmosferze. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 1tp2/tb a drugie miejsce zajęła klasa 1p. Gratulujemy!!!

    Na koniec Pan Dyrektor Jan Kondratowicz tradycyjnie poobcinał kociakom ogonki:)
    Witajcie Drodzy Koledzy i Koleżanki w ZST!!!
     
    Więcej zdjęć w galerii.
  • I m-ce w Zorientowanym Matematyku

    I m-ce w Zorientowanym Matematyku

    Dnia 7.10.2017. odbył się konkurs Zorientowany Matematyk czyli marsz na orientację, połączony z rozwiązywaniem zagadek matematycznych. Z naszej szkoły zostały zgłoszone 2 zespoły. Zadaniem drużyn było znalezienie zaznaczonych na mapach dwóch ukrytych punktów oraz rozwiązanie 5 zadań matematycznych. Sukces odniósł zespół 1 w składzie: Kornela Jęczeń,
    Anna Bagińska, Maksymilian Przysiwek z klasy III TZB
    , który zajął 1 miejsce wśród technikum. Gratulujemy!!

    Opiekun: Anna Chmura

    Więcje zdjęć w galerii.

  • Kiermasz podręczników
    25.09.2017

    W dniach 13- 15 września 2017 roku, odbył się kiermasz używanych podręczników, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i rodziców. Kiermasz był okazją do kupienia lub sprzedaży podręczników. Była to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki, tańsze nawet o połowę ceny od tej- proponowanej w księgarniach. Akcję sprzedaży podręczników poprowadziły sprawnie uczennice: Aneta Hołobowska i Justyna Idczak z klasy II Tak.

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz podręczników.

strona:

Galeria zdjęć

Mapa