• Plan zajęć Liceum dla Dorosłych

    Plan zajęć Liceum dla Dorosłych jest dostępny w zakładce Plan lekcji - Liceum zaoczne

  • Jubileusz Mechanika

    Jubileusz Mechanika

  • Zapraszamy na uroczystości związane z jubileuszem

    Zapraszamy na uroczystości związane z jubileuszem
  • Plan lekcji

    Informujemy, że w zakładce PLAN LEKCJI jest już dostępny plan na rok szkolny 2017/2018 smiley

  • Rada Pedagogiczna

    Rada Pedagogiczna

    Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 31 sierpnia 2017r. o godz.9.00

  • Rozpoczęcie roku szkolnego

    Rozpoczęcie roku szkolnego

    Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r.:

    9.00 - klasy starsze

    10.00 - klasy pierwsze

  • Konkurs ortograficzny "Językowe Łamańce"

    Konkurs ortograficzny "Językowe Łamańce"

    Trzydziestu trzech uczniów naszej szkoły, stanęło do rywalizacji o tytuł szkolnego mistrza ortografii i poprawności językowej.  Odznaczali się oni wysokim poziomem wiedzy o języku polskim i kultury języka polskiego

    Konkurs składał się z dwóch części – dyktanda sprawdzającego znajomość zasad ortografii i interpunkcji oraz zadań dotyczących poprawności językowej z zakresu: fleksji, słowotwórstwa i składni.  Po upływie określonego czasu prace zostały zebrane i oddane do sprawdzenia komisji konkursowej – pani Alinie Gryszkiewicz, pani Agnieszce Wysockiej i pani Karolinie Dziadul. Dopiero dogrywka, pozwolił na wyłonienie zwycięzców:

    I miejsce: Kacper Dworzecki, klasa I TD

    II miejsce: Filip Rupik, klasa I TD

    III miejsce: Bartosz Nowakowski, klasa I TP

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzmy dalszej motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficzno – językowych.

    Jednocześnie, mając na uwadze główny cel konkursu, zapewniamy, że będziemy dalej promować posługiwanie się poprawną polszczyzną. A zatem do zobaczenia w przyszłym roku…

    Karolina Dziadul – organizator

    Więcej zdjęć w galerii Konkurs ortograficzny "Językowe Łamańce".

  • Szkolenie F GAZ-Z

    Szkolenie F GAZ-Z

    Lista uczestników szkolenia  jednodniowego  F GAZ-Z    

    w dniu 07.06.2017r. godz. 9.00

     

    P

    Nazwisko i Imię

     

    1.

    Baliński Kacper

     

    2.

    Czechowski Bartosz

     

    3.

    Drewnowski Oskar

     

    4.

    Górski Adam

     

    5.

    Gryzel Grzegorz

     

    6.

    Jesiorny Adrian

     

    7.

    Jóźwiak Damian

     

    8.

    Kuźmiński Hubert

     

    9.

    Paszkowski Jakub

     

    10.

    Powęzka Michał

     

    11.

    Tomaszewski Rafał

     

    12.

    Wilemski Przemysław

     

    13.

    Bujnowski Cezary

     

    14.

    Hemperek Konrad

     

    15.

    Szkwara Bartosz

     

    16.

    Tuszyński Maciej

     

     

  • Sukces zaczyna się od stypendium

    Sukces zaczyna się od stypendium

     Początek sezonu stypendialnego

    Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

    Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.

    W ciągu kilku lat serwis był intensywnie rozwijany i obecnie jest jedynym tak bogatym internetowym źródłem wiedzy o tej tematyce. Bazy www.mojestypendium.pl zawierają ponad 8300 stale aktualizowanych informacji dotyczących szerokiej gamy form wsparcia oferowanego przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, firmy, oraz szkoły wyższe.

    Serwis mojestypendium.pl ma również przyjemność zaprezentować dwa spoty promujące możliwości rozwoju. Co może być wsparciem na drodze rozwoju? Przekonaj się:

    Przepis na sukces jest prosty:

     

    .

    W bazie znaleźć można stypendia, konkursy i staże, które pomogą Ci się rozwijać. Wejdź na mojestypendium.pl i poszukaj stypendium dla siebie. W znalezieniu odpowiedniej oferty pomoże Ci tutorial „Jak znaleźć stypendium?”:

    Serwis prowadzony jest w ramach programu Fundacji Dobra Sieć. Partnerem serwisu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

     ***

    Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem zaowocowały powstaniem wielu innych działań. Najważniejszym naszym celem jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

    Kontakt:

    Fundacja Dobra Sieć

    ul. Marszałkowska 20/22 lok 41

    00-590 Warszawa

    tel. +48 22 825 70 22

    serwis@mojestypendium.org

  • Dyplomy

    Dyplomy

    Z przyjemnością informujemy absolwentów, że w sekretariacie szkoły znajdują się do odbioru dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu technika. Zapraszamy absolwentów, którzy mają zdane wszystkie wymagane kwalifikacje.

  • Mistrzostwa Polski w Unihokeju

    Mistrzostwa Polski w Unihokeju
    Zespół  Szkół Technicznych w Szczecinku czwartą drużyną w Polsce!
    W dniach 12 -14.05.2017 w Elblągu odbywał się XXIV Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku. W ramach festiwalu rozegrane zostały finały Mistrzostw Polski w kategorii szkół  ponadgimnazjalnych. Województwo zachodniopomorskie reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Technicznych ze Szczecinka. 
    Szkoła nasza odniosła duży sukces zajmując czwarte miejsce w Polsce.
    Przegraliśmy tylko z takimi potęgami unihokeja jak Nowy Targ, Sanok i Łochów. Drużyny te w swoich składach mają wielu reprezentantów Polski i nieporównywalnie lepsze warunki treningowe od nas.
    Drużyna Zespołu Szkół Technicznych wystąpiła w składzie:
    Kuba Trojanowski, Łukasz Kubacki, Dawid Capar, Oskar Adaśko, Radek Adaśko, Bartek Andczak, Wojtek Kuźniarski, Kamil Roś. 
    Trenerem drużyny jest Cezary Szpernalowski  nauczyciel wychowania fizycznego w ZST.
     

    Więcej zdjęć w galerii Mistrzostwa Polski w Unihokeju.

  • Dzień Otwarty w ZST

    Dzień Otwarty w ZST

    Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się 27 maja 2017r. w godzinach 10.00 - 14.00

  • Staże zagraniczne

    Staże zagraniczne

    Mamy bardzo dobrą wiadomość. Nasz wniosek dotyczący staży zagranicznych w Hiszpanii, a konkretnie w Andaluzji został pozytywnie zweryfikowany i zatwierdzony do realizacji. A zatem, drodzy uczniowie, pakujemy się i jedziemy do Hiszpanii...w przyszłym roku szkolnym.smiley

  • Reading-Out-Loud Competition

    Reading-Out-Loud Competition

    Reading-Out-Loud Competition – ósma edycja konkursu czytania na głos prozy anglojęzycznej

    26 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się ósma edycja Powiatowego konkursu czytania na głos prozy anglojęzycznej, w której udział wzięło 7 szkół ponadgimnazjalnych. 17 uczniów zaprezentowało humorystyczne fragmenty powieści odpowiadającej tematyce tegorocznego konkursu, a mianowicie ‘A Heap of Laughter’. W wyborze repertuaru popularnością cieszyły się dzieła znanych i zawsze lubianych pisarzy, tj.: H. Fielding, J.K. Rowling, D. Barry’ego czy  B. Bryson’a. W tym roku młodzież chętnie sięgnęła po literaturę dziecięcą, w której odnaleźli wiele zabawnych momentów rozśmieszających widownię. Czytanie w oryginale doskonale przekłada się na codzienne użycie języka angielskiego, pomaga uczniom udoskonalić ortografię, wzbogaca słownictwo, a w przypadku czytania na głos również pozwala wyćwiczyć fonetykę języka angielskiego. Cieszy niezmiernie fakt, że z roku na rok jury zachwala coraz wyższy poziom umiejętności czytelników. Uczestnicy bowiem nie tylko skupiają się nad poprawnością wymowy, ale też nad konsekwentnym akcencie brytyjskim bądź amerykańskim.

    Tegoroczne jury w składzie Anna Łągwa, Tony Machalski i Piotr Łoza wyłoniło następujących laureatów:

    1 miejsce –Lidia Moskal – Zespół Szkół im. Bohaterów Oflagu w Bornem Sulinowie za utwór Helen Fielding ‘Bridget Jones’s Diary’  

    2 miejsce – Maciej Sudoł– Społeczne LO STO w Szczecinku

    3 miejsce – Anna Bloem – Społeczne LO STO w Szczecinku

    4 miejsce – Agata Samborska – ZS im. KEN w Szczecinku

    5 miejsce – Marta Kot – I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

    Z grona uczestników wyróżnienie otrzymali m.in. Laura Sobczyk (ZST), Maja Bykowska (ZS w B. Sulinowie) i Julia Tarnogórska (I LO).

    W puli nagród znalazły się karty upominkowe, pluszaki, zestawy książkowe oraz gadżety.

    Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom konkursu: Starostwu Powiatowemu, SAPiK-owi, wydawnictwu Macmillan, Nadleśnictwu Szczecinek, RDLP w Szczecinku oraz Radzie Rodziców ZST.

    Magdalena Dawcewicz (organizator konkursu)

     

    Więcej zdjęć w galerii Reading-Out-Loud Competition.

  • Sprzedani, oszukani, załamani – handel ludźmi

    Sprzedani, oszukani, załamani – handel ludźmi

    "Sprzedani, oszukani, załamani – handel ludźmi", to hasło z konferencji profilaktycznej, jaka odbyła się w dniu 25.04.2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Podczas spotkania organizatorzy starali się uświadomić młodzieży na czym polega zjawisko handlu ludźmi, jakie przybiera formy oraz co robić, aby nie stać się ofiarą grup przestępczych, tego zadania podjęła się p. Anna Matys – młodszy aspirant Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Ponadto w programie znalazły swoje miejsce takie tematy jak: „ Zjawisko eurosieroctwa i jego konsekwencje”, prezentowany przez p. Agnieszkę Tummel – psychologa Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, „ Nie wszystko złoto…”, prelegentem był p. Adam Łabęcki – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych oraz „ Pogoń za uznaniem – używki” – który przedstawiła nam p. Izabela Jadwiżyc – promotor zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinku. Całość uświetnił występ p. Doroty Zakrzewskiej, podopiecznej Środowiskowego Domu Samopomocy w Turowie. Część artystyczną konferencji pod opieką p. Katarzyny Noczyńskiej – Droździel, przygotowali uczniowie naszej szkoły: Sandra Kubów, Daria Wiśniewska, Klaudia Kędziora, Kacper Dziadkowiak i Aleksander Łochocki. Nad całością organizacji konferencji czuwały Beata Pawlewicz – pedagog szkolny i Agnieszka Tummel – psycholog.

    Wiecej zdjęć w galerii.

    Wydawać by się mogło, że problem niewolnictwa oraz przymusowej pracy, to już historia. Obowiązujące akty prawne - z których najważniejszym jest Deklaracja Praw Człowieka- zabraniają wszelkiego tego rodzaju praktyk, jednak okazuje się handel ludźmi, to właśnie nazwa przestępczego procederu, będącego współczesną formą niewolnictwa. Pod tym pojęciem rozumiano początkowo wyłącznie handel kobietami, zmuszanymi do prostytucji. W ostatnich latach znaczenie pojęcia uległo znacznemu rozszerzeniu i obejmuje obecnie wszelkie działania nakierunkowane na wyzysk ludzi, niezależnie od płci i wieku, naruszające prawo do decydowania o sobie. Wyzysk ten związany jest zazwyczaj z użyciem przemocy, co jest dla ofiar ogromnym obciążeniem fizycznym i psychicznym. Ofiary handlu żywym towarem w efekcie traumatycznych przeżyć często doświadczają chorób psychicznych i popadają w różne formy uzależnień. Wobec ofiar stosowane są działania naruszające ich seksualność, indywidualną wolność i cielesną nienaruszalność. Pozostałe czyny karalne, których dopuszczają się agresorzy wobec ofiar, to naruszenia prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych, zwłaszcza wobec cudzoziemców. Trudno jest określić skalę tego zjawiska, bowiem tylko nieliczni decydują się powiadomić organa ścigania o tym, że stali się ofiarą przestępstwa. Większość wstydzi się opowiedzieć o tym, co przeżyli i czego doświadczyli wyjeżdżając do pracy. Co zrobić, aby zapobiegać takim praktykom? Co warto zrobić, aby marzenia o wspaniałej pracy i pieniądzach nie zmieniły się w koszmar?. Warto o tym mówić młodym ludziom, tym bardziej, że chęć polepszenia standardu życia, usypia ich czujność i wyobraźnię.

  • XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

    XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

    Uczennica Sandra Sochan z klasy 1 TB dnia 25.04.2017 roku reprezentowała Zespół Szkół Technicznych ze Szczecinka w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. W konkursie diecezjalnym wyłoniono reprezentantów na poziomie ogólnokrajowym.

                Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. Natalia Tarnogrodzka, Alicja Rink i Sandra Sochan to zwyciężczynie etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Civitas Christiana. Podczas finałowego starcia w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie pokonały ponad 70 swoich kolegów i koleżanek z całej diecezji, wyłonionych podczas zmagań na etapie szkolnym. W tym roku przedmiotem pytań były Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana.

                Żeby dostać się do ścisłego finału, trzeba było bezbłędnie odpowiedzieć na trzy pytania: co w wizji Jana symbolizuje 7 gwiazd trzymanych przez Syna człowieczego, jakie wymiary miał posąg wzniesiony przez Nabuchodonozora i z jakich materiałów zrobiony był posąg w jego śnie.
                Bez problemu wybrnęły z tego zadania dwie uczennice koszalińskich liceów oraz uczennica szczecineckiego Zespołu Szkół Technicznych. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła Natalia Tarnogrodzka z II LO im. Broniewskiego w Koszalinie, wyprzedzając koleżankę z I LO im. Dubois, Alicję Rink i Sandrę Sochan ze Szczecinka.

                Zwyciężczynie etapu diecezjalnego na początku czerwca zmierzą się z laureatami konkursu z całej Polski w Niepokalanowie, gdzie powalczą m.in. o indeksy na wyższe uczelnie.

    Tekst: mgr Jacek Bobyk

    Więcej zdjęć w galerii XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej.

strona:

Galeria zdjęć

Mapa