Dnia 21.03 we wtorek świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny!
Przewidujemy następujące konkurencje:
Rozpoczynamy o 8:00 w wyznaczonych klasach z wychowawcami, którzy sprawdzą frekwencję.
Wychowawców będziemy prosili o podanie:
Wyniki prosimy dostarczyć Laurze Sobczyk.
Przebranych uczniów i nauczycieli zapraszamy na start zabawy o 8:30 przy boisku szkolnym!
LISTA KLAS I NAUCZYCIELI:
I Tp T. Żebrowski + M. Iwanek 10
II Tp A. Kotowicz + O. Dwornicka 23
III Tp M. Rzemieniecki 9
IV Tp D. Miśko 7
II To/Te S. Pieńowski 25
III To/Te I. Knopik + A. Wysocka 31
IV To/Te M. Dawcewicz + E. Rzeszutek 18
I Td H. Bratkowska + R. Rak 29
I Ak/Tb/To K. Noczyńska + K. Dziadul 19
II Ak/Tb/Td A. Łabęcki + K. Kucharski 24
IV Tb/Ak A. Różewicka + K. Podgórska 16
III Tb/Ak B. Wierna – Figiel + K. Leszczyszyn 8
I s/p J. Szynkiewicz + S. Siódmiak sala Gim.
I mz C. Szpernalowski + H. Kruszewski sala Gim.
III mz B. Mikrut + A. Gałanik 30
Uczniowie klasy 1 Technikum Pojazdów Samochodowych w trakcie wizyty w fabryce autobusów SOLARIS poznali proces produkcji autobusów, począwszy od spawania szkieletu (kratownicy), która stanowi nadwozie,poprzez przygotowanie do malowania i sam proces malowania szkieletu oraz montaż osi i układu napędowego do montażu elektroniki i wyposażenia.
Dodatkowo tego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach w Centrum Bezpieczeństwa Skody SKODA AUTO LAB w Poznaniu, gdzie zapoznali się między innymi z zasadami ekojazdy, brali udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zapoznali się z elementami bezpieczeństwa biernego i czynnego w pojazdach. Dodatkowo mogli doświadczyć "wrażeń" jakie niesie ze sobą wielokrotne dachowanie samochodem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmu z symulatora dachowania.
film:
Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii.
Informujemy, że w Zespole szkół Technicznych REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE odbędą się w dniach 20, 21, 22 marca 2017r.
Msza Święta dla uczniów ZST przewidziana jest na godzinę 12.30, po 5 lekcjach.
Warsztaty z Instytutem Pamięci Narodowej - z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych odbyły się w naszej szkole warsztaty. Zajęcia poprowadził Pan Maciej Ozga, przedstawiciel Oddziału IPN w Szczecinie. Tematem wykładu było polskie podziemie antykomunistyczne w latach 1944-1963.
Gościliśmy również młodzież z Gimnazjum Nr 2 im. Jana III Sobieskiego wraz z nauczycielem historii Panem Kamilem Królikowskim. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu, wzbogaconego o materiał filmowy i dokumentalny. W części podsumowującej, uczniowie wypełniali karty pracy, związane z tematyką spotkania.
Dzień wcześniej przedstawiciele uczniów i nauczycieli wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych .
Organizatorem spotkania była Alicja Chmielewska .
Więcej zdjęć do galerii Dzień Żołnierzy Wyklętych.
W dniu 10 lutego br. 41 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych o specjalnościach: budownictwo, architektura krajobrazu, technologia drewna a także technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, technik elektronik i technik pojazdów samochodowych zwiedziliśmy ekspozycję Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w Poznaniu.
Staramy się prowadzić kształcenie z przedmiotów zawodowych wielopłaszczyznowo t.j. wiedzę teoretyczną zdobywaną w oparciu o wykłady, ćwiczenia i podręczniki wzbogacać i uzupełniać wiedzą praktyczną i zdobywaniem praktycznych umiejętności. Jedną z form zdobywania praktycznej wiedzy jest uczestniczenie naszych uczniów w imprezach targowych.
Budma to największe targi budowlane w Europie Środkowej. Tematyka ekspozycji obejmuje wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej – od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem (w jednym z pawilonów zaprezentowano „dom inteligentny” wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie wspieranego komputerowo sterowania elektronicznego).
Atutem Budmy jest nowoczesna, interaktywna formuła targów. Ekspozycję stałą wzbogacają liczne przestrzenie specjalne i dynamiczne pokazy, na których w atrakcyjny i widowiskowy sposób prezentowane są najnowsze technologie i materiały budowlane.
Uczniowie nasi zwiedzając ekspozycję targów mają możliwość zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi w kraju i za granicą. Mogą obejrzeć też „na żywo” materiały budowlane, konstrukcje wykonane w nowoczesnych technologiach, wykonane z oryginalnych materiałów budowlanych. Mają możliwość (również czynnego) uczestniczenia w prezentacjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się otwarte warsztaty dla dekarzy i zawody Turbo - Dekarz, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy czy Monteriada czyli pokaz profesjonalnego montażu stolarki budowlanej.
Jeden z pawilonów poświęcony był zagadnieniom „Drewna w budownictwie”. Można tam było dowiedzieć się jak zachowuje się drewno podczas pożaru. Zapoznać się z wybranymi problemami zabezpieczenia przeciwpożarowego drewnianych budynków użyteczności publicznej. Prezentowano tam również możliwości wykorzystania w konstrukcjach budowlanych drewna litego i klejonego. Obejrzeliśmy nowoczesne systemy budowlane z drewna i tworzyw drewnopochodnych.
Uczennice z klas o profilu architektury krajobrazu mogły obejrzeć wiele ciekawych elementów małej architektury ogrodowej, elementy zagospodarowania placów zabaw dla dzieci, przeznaczone na te placyki specjalne, bezpieczne, bitumiczne, kolorowe nawierzchnie, budynki z „zielonymi dachami”, propozycje wykonania i wyposażenia ogrodów zimowych przy budynkach.
Z uwagi na spodziewany znaczny wzrost kosztów energii elektrycznej, a także zdecydowaną politykę Unii Europejskiej w kwestii redukcji zużycia energii elektrycznej i emisji gazów cieplarnianych duży nacisk położono na jeden z najważniejszych elementów zrównoważonego budownictwa, jakim jest energooszczędność. Sporo uwagi poświęcono także nowoczesnym materiałom i technologiom izolacji cieplnej. Wątek energooszczędności zaprezentowany został w ramach ekspozycji specjalnej - Budownictwo pasywne. Na targach Budma zostały kompleksowo przedstawione możliwości pozyskiwania do ogrzewania domów energii ze źródeł odnawialnych. Swoją ofertę zaprezentowali szeroko producenci i dystrybutorzy pomp ciepła, urządzeń wykorzystujących energię geotermalną oraz systemów fotowoltaicznych.
Zainteresowanie uczniów wzbudziły również prezentacje komputerowe z zakresu projektowania obiektów, wizualizacji, wykonywania obliczeń statycznych, kosztorysowania. Przedstawiciele firm chętnie wyjaśniali uczniom wszelkie wątpliwości (zgrabne i piękne hostessy wzbudzały szczególne zainteresowanie produktami). Uczniowie otrzymali wersje demonstracyjne programów komputerowych. Wracali do domu pełni wrażeń i oczywiście z torbami pełnymi folderów i firmowych gadżetów.
Tekst: Beata Wierna-Figiel
Wiecej zdjęć w galerii.
Spotkanie organizacyjne 06.02.2017 r. o godz.13.00 w sali nr 4 w budynku Warsztatów Szkolnych. Obecność obowiązkowa!!!
AKCJA „ZIMĄ TEŻ MOŻE BYĆ CIEPLEJ”
Już po raz kolejny Samorząd Szkolny dołączył do akcji „Zimą też może być cieplej” organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku. Zbieraliśmy odzież ciepłą i bieliznę zimową, którą przekazaliśmy organizatorom akcji. We wtorek tj. 21.12.2016r. wolontariusze naszej szkoły: Kornela Jęczeń, Anna Bagińska, Maksymilian Przysiwek oraz Kacper Dziadkowiak przygotowywali paczki, które podczas uroczystej Wigilii Bożego Narodzenia zostaną przekazane bezdomnym. Serdecznie im dziękujemy.
Więcej zdjęć w galerii Zima też może być cieplej.
Z prawdziwą radością informujemy, że nasza szkoła w grudniu 2016r. została uhonorowana
Certyfikatem „Szkoły Dbającej o Czytelnictwo”.
Certyfikat został nam przyznany przez redaktora naczelnego miesięcznika „Biblioteka w szkole”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia w bibliotece.
Trwają przygotowania do Jarmarku Świątecznego :)
Więcej zdjęć w galerii Jarmark Świateczny.
W dniu 8 grudnia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy II TE/TO w składzie:
II miesjce zajęła klasa II TP, a III miejsce klasa III TP.
W mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba zespołów - 16, w tym jeden zespół dziewcząt w składzie: Daria Wiśniewska, Sandra Kubów i Natalia Szustowicz.
Gratulujemy sukcesów!
Więcej zdjęć w galerii.
Nowe zdjęcia zostały dodane do folderu Sewilla - energia odnawialna
Tym razem 16 osób uczących się w klasach energii odnawialnej zdobędzie doświadczenie i nowe umiejętności w Sewilli, w hiszpańskiej Andaluzji. Już wylądowali. Życzymy udanego pobytu. I czekamy na wiadomości
Więcej informacji tutaj.