• Uczniowie „Budowlanki” na warsztatach w Politechnice Koszalińskiej

    Uczniowie „Budowlanki” na warsztatach w Politechnice Koszalińskiej
    11.03.2015

    Uczniowie klasy trzeciej technikum budownictwa i architektury krajobrazu uczestniczyli w zajęciach warsztatowych organizowanych w pracowniach Politechniki Koszalińskiej.

    Podczas zajęć warsztatowych w dniu 11.03.2015 r. zostali podzieleni na dwie grupy, które się wymieniły miejscami warsztatów po 2 – godzinach swojej pracy. Każda z grup realizowała inne projekty.

    Grupa I pod okiem mgr inż. Marka Rubanowicza poznała współczesne przyrządy i systemy pomiarowe wykorzystywane min. w budownictwie.

    Grupa II była prowadzona przez dr inż. Leszka Bychto i realizowała warsztaty z alternatywnych źródeł energii.

    Więcej zdjęć http://zs3szczecinek.edupage.org/album/?#gallery/86

  • WYCIECZKA NA „BUDMĘ”

    WYCIECZKA NA „BUDMĘ”
    13.03.2015

    W dniu 13.03.2015r. 40-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Szczecinku zwiedzała Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury „BUDMA” w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się z prezentowanymi przez wystawców materiałami konstrukcyjnymi, instalacyjnymi , do robót wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także uczestniczyli w licznych pokazach. Duże zainteresowanie wzbudziły m.in. systemy mobilnych zadaszeń, okna do dachów płaskich przystosowane do chodzenia po nich, system rynnowy bezokapowy, murowanie w szalunkach traconych, domy dla singla i wiele innych.

  • SZKOLENIE W FIRMIE „WIENERBERGER”

    SZKOLENIE W FIRMIE „WIENERBERGER”

    W dniu 4.03.2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Szczecinku uczestniczyli w wycieczce do zakładu produkcyjnego firmy „Wienerberger” w Toruniu – największego na świecie producenta ceramicznych materiałów budowlanych. Uczniowie zwiedzali zakład poznając technologię produkcji cegieł klinkierowych oraz ćwiczyli murowanie w systemie „Porotherm Dryfix”. Jest to nowoczesne rozwiązanie do budowy domów – murowanie na suchą zaprawę łączącą idealnie szlifowane pustaki. Dodatkową atrakcją wyjazdu do Torunia były zajęcia w Centrum Nowoczesności  „Młyn Wiedzy”  i zwiedzanie Starego Miasta.

    Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanego przez Unię Europejską. Uczestniczyło w niej 41 uczniów.

  • Powiatowy Konkurs Matematyczny

    Powiatowy Konkurs Matematyczny
    24.02.2015
  • Program samorządowy o naszej szkole

    http://www.gawex.pl/wiadomosci/programy_cykliczne/1503/NASZ-POWIAT/nasz_powiat

  • Ranking PERSPEKTYW

    Miło nam poinormować, że w opublikowanym właśnie rankingu PERSPEKTYW Technika 2015 wg zawodów zajęlismy zaszczytne piąte miejsce w Polsce w zawodzie technik architektury krajobrazu. Jeszcze raz gratulujemy absolwentom i nauczycielom!

  • Życzenia świąteczne

    Życzenia świąteczne
  • Rejonowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

    Rejonowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
    01.12.2014

    Krystian Zamłyński i Marek Perłowski zdobyli IV miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

  • Szkolenia w ramach programu Najlepszy w Zawodzie

    W dniu 8 grudnia 2014 r. 45-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Szczecinku uczestniczyła w szkoleniach w firmach: „ROCKWOOL” w Cigacicach i „FAST” w Zielonej Górze. Tematyka dotyczyła ocieplania budynków wełną mineralną Rockwool oraz stosowania systemów ociepleń ETICS i innych produktów FAST. Uczniowie uzyskali po dwa certyfikaty, co w przyszłości może zwiększyć ich atrakcyjność, jako absolwentów na rynku pracy. Dodatkowo „po drodze” odbyło się zwiedzenie Pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie – najwyższej tego typu budowli na Świecie, a także wspólny obiad wszystkich uczestników . Wycieczka na szkolenia odbyła się w ramach projektu „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanego przez Unię Europejską.

  • Konkurs „Wiedza o BHP w budownictwie”

    Konkurs „Wiedza o BHP w budownictwie”

    Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie wspólnie z Zachodniopomorskim Klastrem Budowlanym przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie zorganizował kolejną, VI edycję konkursu „ Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących się w zawodach budowlanych.

    Celem konkursu jest uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia występujące w procesie budowy oraz upowszechnienie dobrych praktyk, gwarantujących bezpieczeństwo i ochronę zdrowia pracowników.

    Do konkursu zgłosiło się 11 szkół. Etap wojewódzki konkursu odbył się 27.11.2014 w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie.

    W części teoretycznej uczestnicy odpowiadali na pytania testowe dotyczące podstawowych zagadnień prawa pracy oraz obowiązujących przepisów bhp na budowie.

    11 zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki, zostało zaproszonych do etapu praktycznego konkursu. Wśród zadań konkursowych znalazły się min. przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, ubranie i dopasowanie szelek bezpieczeństwa oraz przygotowanie ładunku do przenoszenia ręcznego lub z wykorzystaniem taczki.

    Laureatem III miejsca został Wojciech Kuźniarski, uczeń klasy II TZB z Zespołu Szkół Nr 3 w Szczecinku.

  • II Warsztaty Teatralno-Dramowe Teatru STOP

    II Warsztaty Teatralno-Dramowe Teatru STOP

    W dniach 17-18 i 20-21.11.2014r. w Zespole Szkół nr 3 w Szczecinku odbyły się II Warsztaty Teatralno-Dramowe Teatru STOP Akademia Sztuki. W warsztatach udział wzięli nasi uczniowie, między innymi Daria Dobrzyńska, Adrian Golański, Mariusz Gryga, Magdalena Grygorowicz, Natalia Jurelewicz, Patrycja Kalarusz, Klaudia Kędziora, Sandra Kubów, Weronika Lubińska, Adrian Dzieciątkowski, Michał Mikołajczyk, Radek Mrozowski, Michał Płowaś, Karolina Romas. Premierowy pokaz warsztatowy odbył się 21 listopada 2014 roku o godzinie 12:00. Naszym zadaniem było wymyślenie nazwy teatru, po naradzie grupa zgodziła się jednogłośnie na nazwę ASDASDASDAS. Przedstawienie Pt. „Stasinkowe próby”  było opracowane przez Pana Mirosława Glinieckiego aktora i reżysera z Koszalina. Uważam, że ten czas był spędzony w miłej i zabawnej  atmosferze z naszym gościem. Poznaliśmy podstawowe zasady aktorstwa, odkryliśmy nowe umiejętności oraz nauczycliśmy się zachowania się na scenie przed publicznością. Mamy nadzieję,  że również w przyszłym roku odbędą się III warsztaty teatralny w naszej szkole. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz gościom za przybycie na występ. 

    Tekst i zdjęcia: Patrycja Kalarusz

  • Światowy Dzień Życzliwości

    Światowy Dzień Życzliwości
    21.11.2014

    Dziś Światowy Dzień Życzliwości, z tej okazji życzymy wszystkim spotykania na swojej drodze jedynie życzliwych ludzi!

  • Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

    Warsztaty z komunikacji interpersonalnej
    18.11.2014

    W dniu 18 listopada 2014r. uczniowie klasy IV A uczestniczyli w warsztatach dotyczących komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji, przeprowadzonych przez mobilnego doradcę zawodowego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. Spotkanie odbywało się w ramach projektu „NAJLEPSZY W ZAWODZIE” współfinansowanego przez Unię Europejską.

     

  • "Zapałka nie ogrzeje"- wolontariusze kwestują na cmentarzu
    27.10.2014

    W poniedziałek ruszyła 4. edycja akcji Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej „Zapałka nie ogrzeje”. Przez cały tydzień wolontariusze będą kwestować na rzecz rodzin, którym zimą może zabraknąć opału i rozdawać symboliczne pudełka zapałek.

    Synoptycy zapowiadają, że tegoroczna zima będzie wyjątkowo mroźna, co tylko mobilizuje organizatorów akcji to jeszcze większego zaangażowania, by pomóc jak największej liczbie rodzin.

    -Symboliczne pudełka zapałek mają nam przypominać o tym, że będziemy mieli udział w tym, że komuś tej zimy będzie żyło się łatwiej -mówi Agnieszka Kukiełka- v-ce dyrektor koszalińskiej Caritas. Pudełka zapałek trafiły do ponad 50 szkół i parafialnych kół Caritas, a kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać przy cmentarzach i parafiach.

    Jak co roku do akcji przyłączył się również Zespół Szkół nr 3 w Szczecinku. Uczniowie szkoły od poniedziałku kwestują  na szczecineckim cmentarzu. -Do udziału w akcji zgłosiło się 14 uczniów z naszej szkoły -mówi Justyna Groblewska, katechetka z ZS nr 3, która co roku zachęca uczniów do kwestowania. -Wolontariuszy można bardzo łatwo rozpoznać: mają koszulki Caritas, puszki obklejone logiem Caritasu i pudełka zapałek, które dają w zamian za datek na rzecz potrzebujących - dodaje.  W niedzielę wolontariusze będą kwestować przy kościele pw. św. Krzysztofa w Szczecinku. Tego dnia do akcji przyłączą się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku.

    W ubiegłym roku udało się zebrać środki, które pozwoliły kupić opał dla 40 rodzin z terenu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

  • Wizyta w Bergen op Zoom

    Wizyta w Bergen op Zoom
    18.09.2014

    W dniach 13-17 września do Bergen op Zoom w ramach partnerskiej wymiany młodzieży na holenderskich szkół średnich Zoomvliet i Markiezaat przyjechała delegacja reprezentująca kadrę pedagogiczną dwóch szczecineckich szkół ponadgimnazjalnych - ZS nr 2 i ZS nr 3. Celem spotkania było zapoznanie się z systemem edukacyjnym w Holandii, odnalezienie zależności pomiędzy teorią, a praktyką zawodową, a przede wszystkim nawiązanie współpracy międzyszkolnej na zasadzie wymiany młodzieży szkół zawodowych.

    Delegacja pod opieką Stowarzyszenia Jumelage z Bergen op Zoom (Stowarzyszenie odpowiedzialne za współpracę z miastami partnerskimi) odwiedziła między innymi szkołę  hotelarską i  budowlano-techniczną.

    Dyrekcja i nauczyciele mieli szanse zobaczyć na czym polega sukces ekonomiczny w Holandii, czyli na ścisłej współpracy szkół zawodowych i zakładów pracy.  Rewizyta dyrekcji szkół holenderskich planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 01.09.2014 o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej. 

  • Wyprawka szkolna

    W tym roku szkolnym ,,Wyprawka szkolna ,, przysługuje m.in. uczniom III klas szkół ponadgimnazjalnych.

    Pomoc finansową na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych można uzyskać  na podstawie :       

    • kryterium dochodowego -miesięczny dochód  na osobę w rodzinie uprawniający do otrzymania pomocy nie może przekroczyć 539 zł ,

                        

    Poza kryterium dochodowym pomoc można uzyskać  w szczególności z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej i ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony ofiar handlu ludźmi, potrzeby ochrony macierzyństwa i wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, trudności w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w Rzeczpospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu i narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej.

    O pomoc mogą ubiegać się również uczniowie :

    słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący,z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową , w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający  w roku szkolnym 2014/2015 m. in.do szkół ponadgimnazjalnych.

    Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać u pedagoga  w terminie do dn.09.09.2014r.

    Szczegółowe warunki udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych określa  Uchwała  Rady Ministrów  z dn.29.07.2014r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2014r. –,,Wyprawka szkolna,,

     

    Dokumenty do pobrania:

    wyprawka_szkolna.doc

    Wniosek_dla_ucznia_niepelnosprawnego.doc

  • POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW

    Stypendia szkolne:

    Wszyscy uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendia szkolne  - w terminie do 15.09.2014r.

    Uczniowie z terenu Miasta Szczecinek

    • wypełnione wnioski wraz z załącznikami składają do Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty –ul.1 Maja 2,
    • głównym kryterium otrzymania stypendium jest kryterium dochodowe -dochód netto na jednego członka rodziny nie może przekroczyć kwoty 456 zł w sierpniu,

    szczegółowe zasady udzielania pomocy materialnej określa ,,Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Szczecinek,,

    • druki wniosków można pobrać u pedagoga.

     

    Uczniowie spoza terenu Miasta Szczecinek:

    • wnioski pobierają i składają w urzędach miast i gmin właściwych ze względu na miejsce zamieszkania.

    Stypendium szkolne jest przyznawane w formie pokrycia poniesionych kosztów na cele edukacyjne.

    O stypendia mogą ubiegać się również słuchacze szkół dla dorosłych.

    Wszelkie dodatkowe informacje u pedagoga.

  • Egzaminy poprawkowe

    Przypominamy, że w przyszłym tygodniu rozpoczynamy egzaminy poprawkowe wg harmonogramu:

    26.08 godz. 9.00 - pisemny egzamin maturalny z j.polskiego (sala 30), j.niemieckiego (sala 33), j.angielskiego (sala 35) oraz matematyki (sala gimnastyczna)

    26.08 godz.14.00 - ustny egzamin maturalny z j.angielskiego

    27.08 godz. 9.00 - egzaminy z przedmiotów: j.polski, j.niemiecki, technologia, budownictwo ogólne, dokumentacja techniczna, pracownia dokumentacji technicznej

    28.08 godz.9.00 - egzaminy z przedmiotów: matematyka, podstawy przedsiębiorczości, biologia, informatyka.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
    27.06.2014

    Miło mi poinformować, że uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia 27 czerwca 2014 roku o godzinie 10.00. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli.


    Anna Wisłocka-Bogdanowicz

    Wicedyrektor

strona:

Galeria zdjęć

Mapa